Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fotoradary w Polsce już nie pod zarządem gmin?

0
Podziel się:

Pieniądze z mandatów zasilałyby Krajowy Fundusz Drogowy - mówi poseł PO Marcin Kierwiński.

Fotoradary w Polsce już nie pod zarządem gmin?
(Wojciech Strozyk/Reporter)
bEDcXKut

Platforma Obywatelska chce przekazać urządzenia pod zarząd Inspekcji Transportu Drogowego.

Pieniądze z mandatów zasilałyby Krajowy Fundusz Drogowy - mówi Informacyjnej Agencji Radiowej poseł PO Marcin Kierwiński o założeniech projektu ustawy. Polityk dodaje, że w wielu gminach fotoradary były - jak to określił - elementem zarabiającym na budżet gminy.

W projekcie są między innymi propozycje wysokich mandatów za wykroczenia drogowe, nawet 2 tysiące złotych. Jak tłumaczy poseł Kierwiński, nie będzie wówczas potrzeby karania posłów punktami karnymi. Zaznacza przy tym, że nikt nie zamierza odebrać uprawnień policji.

bEDcXKuv

Zmienić ma się też tryb karania wykroczeń drogowych. Marcin Kiewiński wyjaśnia, że chodzi o przejście na tryb administracyjny, by była możliwość egzekwowania mandatów od osób chronionych immunitetem.

Czytaj więcej w Money.pl
Ziobro chce 80 proc. fotoradarów mniej W ich opinii fotoradary są stawiane nie w miejscach niebezpiecznych, gdzie zwiększają bezpieczeństwo na drogach, lecz w miejscach, gdzie w łatwy i prosty sposób można łupić kierowców, jadących prostą drogą poza granicami miast.
Hofman za usuwaniem fotoradarów z dróg Wystarczy przejechać się po warszawskich ulicach, by zobaczyć, że fotoradary są stawiane obecnie tam, gdzie najłatwiej zrobić zdjęcie, twierdzi polityk PiS.
Prezes NIK ostro o fotoradarach: to maszynka do zarabiania pieniędzy Krzysztof Kwiatkowski ujawnił, że część urządzeń działa wbrew przepisom.
bEDcXKuW
KOMENTARZE
(0)