Notowania

Fotoradary są już niemodne. Teraz będą...

Budowany właśnie system wyliczy średnią prędkość auta. Jeżeli pokonamy trasę zbyt szybko - zapłacimy mandat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wiosną ruszy odcinkowy pomiar prędkości, nowa broń w walce ze zbyt szybkimi kierowcami.

Założenia systemu popularnego na zachodzie są proste. Na liczących od kilkuset metrów do kilku kilometrów odcinkach dróg zostają zainstalowane bramownice - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Będą wyposażone w kamery i urządzenia mierzące prędkość. System wyliczy średnią prędkość auta na całym odcinku. Jeżeli pokonamy trasę zbyt szybko - zapłacimy mandat.

Bramownice początkowo mają się pojawić w 29 miejscach w Polsce. Na razie nie wiadomo gdzie, ale niewykluczone, że staną także na autostradach.

W Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego trwają przygotowania do przetargu, w ramach którego zostanie wyłoniony dostawca urządzeń służących do odcinkowego pomiaru prędkości - potwierdził urząd. Nie chce jednak mówić o dacie rozpoczęcia montażu. Gazeta dowiedziała się nieoficjalnie, że prace montażowe rozpoczną się gdy stopnieją śniegi.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie trzeba płacić mandatu z fotoradaru? Pismo, w którym wskazano, że straże miejskie i gminne nie mają prawa posługiwać się fotoradarami wywołało burzę.
Na co uważać, by ustrzec się mandatu? Policjant podczas kontroli może sprawdzić, czy pojazd jest wyposażony w niezbędny sprzęt. W każdym aucie powinny być: gaśnica i trójkąt ostrzegawczy.
Znaleźli sposób na oszukujących kierowców Prędkościomierz skonstruowany na WAT - w odróżnieniu od często używanych przez policję prędkościomierzy radarowych - do pomiaru prędkości pojazdu używa światła laserowego.
Tagi: fotoradary na polskich drogach, fotoradary, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz