Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Finansowanie partii z budżetu. We Włoszech z tego zrezygnują?

0
Podziel się:

Obecnie partie otrzymują pieniądze jako zwrot kosztów kampanii wyborczej. Faktycznie, jak ujawniają media, dostają średnio trzy razy więcej niż wyniosły te wydatki.

Finansowanie partii z budżetu. We Włoszech z tego zrezygnują?
(AGF s.r.l. / Rex Features/EAST NEWS)

Decyzja o zniesieniu finansowania ugrupowań politycznych została podjęta przez rząd wielkiej koalicji centrolewicy i centroprawicy po serii skandali ze sprzeniewierzeniem milionów euro z budżetu przez największe partie.

Afery finansowe wybuchły w ostatnich latach m.in. w rozwiązanej niedawno partii byłego premiera Silvio Berlusconiego, Lud Wolności, a także w prawicowej Lidze Północnej.

Nie wiadomo jeszcze, jakie rozwiązanie zostanie wybrane na przyszłość, jeśli chodzi o pozyskiwanie przez partie pieniędzy - np. z datków czy odpisu od podatku. Kilka podjętych wcześniej prób wypracowania nowej formuły zakończyło się niepowodzeniem. Obecnie partie otrzymują pieniądze jako zwrot kosztów kampanii wyborczej. Faktycznie, jak ujawniają media, dostają średnio trzy razy więcej niż wyniosły te wydatki.

Minister do spraw reform Gaetano Quagliariello ogłosił po piątkowym posiedzeniu rządu, że następnym krokiem będzie redukcja liczby parlamentarzystów. Obecnie w Izbie Deputowanych zasiada 630 osób, a w Senacie - 315.

Czytaj więcej w Money.pl
4 tys. nielegalnych firm. W jednym mieście Do takiej sytuacji doszło we włoskim miasteczku Prato, gdzie żyje duża społeczność chińskich imigrantów. Nagminnie łamią oni prawo.
Hipokryzja lidera opozycji. Przyjechał jaguarem Włochy od północy po południe zmagają się od poniedziałku z falą gwałtownych antyrządowych protestów społecznych.
Bilet do Koloseum kupisz przez smartfona Bilety wstępu będzie można kupić wchodząc na stronę internetową Koloseum ze smartfona i płacąc kartą kredytową nie tylko z wyprzedzeniem, ale również tuż przed samym zwiedzaniem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)