Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Finał WOŚP 2013. Doszło do 39 incydentów podczas Finału WOŚP

0
Podziel się

Na ulicach kwestowało 120 tys. wolontariuszy. Nad bezpieczeństwem podczas Finału czuwało kilkanaście tysięcy policjantów wspieranych przez Żandarmerię Wojskową i strażników miejskich.

Finał WOŚP 2013. Doszło do 39 incydentów podczas Finału WOŚP
(PAP/Tomasz Gzell)
bEiuGagl

39 855 148 złotych - to suma, którą wstępnie udało się zebrać podczas 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieraliśmy pieniądze dla ratowania niemowląt i noworodków, a także dla seniorów.

[Aktualizacja: godzina 9:05]

Jurek Owsiak odetchnął z ulgą, że kolejny finał się udał. Tuż po zakończeniu finału, w rozmowie z Informacyjna Agencją Radiową podkreślił jednak, że ciężka praca jeszcze przed nim i jego współpracownikami. Od jutra pracownicy fundacji przystąpią do rozliczania tegorocznej zbiórki.

bEiuGagn

Dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powiedział, że za te niecałe 40 milionów złotych uda się kupić wszystko to, co fundacja planowała jeszcze przed tegorocznym finałem.

Zdaniem policji, Finał przebiegał spokojnie

21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegł spokojnie; w całym kraju doszło do 39 incydentów mających związek z kwestami na rzecz WOŚP - poinformował rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski.

Na ulicach kwestowało 120 tys. wolontariuszy. Nad bezpieczeństwem podczas Finału czuwało kilkanaście tysięcy policjantów wspieranych przez Żandarmerię Wojskową i strażników miejskich. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę, czy zbiórki są prowadzone przez osoby uprawnione, a także na bezpieczeństwo dzieci prowadzących kwestę.

bEiuGagt

Zgłoszenia na policję dotyczyły głównie zagubionych puszek, np. na przystankach czy w sklepach, kradzieży bądź oszustów, którzy posługiwali się fałszywymi identyfikatorami. Jak poinformował Sokołowski, w całym kraju doszło do 35 kradzieży i czterech rozbojów.

W Warszawie osoba, prawdopodobnie z zaburzeniami psychicznymi, próbowała wyrwać wolontariuszowi puszkę w pieniędzmi. Na stołecznym Ursynowie dwóch sprawców wyrwało wolontariuszowi puszkę i uciekło.

Z kolei w Płocku policja zatrzymała trzy osoby, w wieku 13, 15 i 18 lat, które próbowały ukraść puszkę dwóm wolontariuszkom. Młodzi lidzie podeszli do dziewczynek, doszło do szamotaniny, podczas której puszka została rozerwana, a pieniądze wysypały się. Sprawcy próbowali uciec, ale zatrzymał ich patrol policji. Wolontariuszkom nic się nie stało.

W Krakowie doszło do napadu na dwie nastoletnie wolontariuszki jadące tramwajem. Dwaj ok. 20-letni mężczyźni wyrwali dziewczynom puszkę i uciekli, gdy tramwaj zatrzymał się na przystanku.

bEiuGagu

Policjanci z Pisza (Warmińsko-Mazurskie) zatrzymali trzech nastolatków w wieku 15 i 16 lat, którzy kwestując, próbowali wyciągnąć z puszki uzbierane pieniądze. Ich nieco starszy opiekun był pijany; miał około 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Do północy z niedzieli na poniedziałek podczas akcji WOŚP zebrano ponad 39,8 mln zł. W zeszłym roku, w dniu Finału przed północą zadeklarowana kwota wynosiła 40,2 mln zł, jednak ostateczny wynik - który znany jest zwykle w marcu - wyniósł ponad 50,6 mln zł.

Czytaj więcej o Finale WOŚP w Money.pl
Najważniejsze kobiety Owsiaka Twórca WOŚP w szczerej rozmowie o pracy z żoną i córką oraz o tym, dlaczego nie chce być bratem-łatą dla Woodstockowiczów.
WOŚP zagra dla nich pierwszy raz. W styczniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas XXI finału w styczniu 2013 roku zagra dla dzieci i seniorów.
bEiuGagO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)