Notowania

wiadomości
15.10.2012 16:17

Film "Niewinność muzułmanów" wzbudza kolejną falę protestów

Po londyńskiej demonstracji przedstawiciel Google oświadczył jednak, że zwiastun nie narusza zasad YouTube.

Podziel się
Dodaj komentarz
(dlisbona/CC/Flickr)

*Do globalnej fali protestów przeciwko filmowi _ Niewinność muzułmanów _ włączyli się brytyjscy wyznawcy islamu. Po wczorajszej demonstracji przed londyńską siedzibą internetowej firmy Google, zapowiadają oni dalsze akcje. *

Uczestnicy wczorajszego protestu w pobliżu dworca kolejowego Victoria mówią o 10 tysiącach demonstrantów. Policja o ponad 3 tysiącach. Organizatorzy zapowiadają teraz pikiety przed biurami Google na całym świecie i miliony wiec sprzeciwu Hyde Parku. Film _ Niewinność muzułmanów _ przedstawiający Mahometa jako hipokrytę, kobieciarza i okrutnika, to nieudolna, amatorska produkcja bez szans na rozpowszechnianie w kinach. Ale jego zwiastun publikowany na administrowanej przez Google stronie YouTube, od ponad dwóch miesięcy rozpala uczucia muzułmanów.

Po londyńskiej demonstracji przedstawiciel Google oświadczył jednak, że zwiastun nie narusza zasad YouTube i pozostanie nadal dostępny. Jeden z demonstrantów oświadczył, że muzułmanie występują w obronie nie tylko swoich świętości, ale również w zastępstwie chrześcijan, którzy zrezygnowali z walki o szacunek dla swojej wiary.

- _ Robimy to dla wszystkich. Żyjemy w wieku prześmiewców, to się wymknęło spod kontroli, ale przebrała się miarka _ - powiedział dziennikowi The Telegraph Khalid Mahmud, czyli 38-letni broker ubezpieczeniowy.

Czytaj więcej w Money.pl
300 tys. dolarów za głowę autora filmu Nagrodę zaoferował wpływowy duchowny islamski z zachodniego Afganistanu.
We Francji złapali kilkunastu terrorystów Jedenaście osób zatrzymano, a jedna zginęła - oto oficjalny bilans wczorajszej operacji antyterrorystycznej. Aresztowań dokonano w różnych miejscach w kraju.
Zabrali im broń i pałki. Protest i tak wybuchł Wiec w stolicy Jordanii zwołało Bractwo Muzułmańskie, będące główną siłą opozycyjną w kraju.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz