Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

FBI podało, że udaremniło kolejny zamach terrorystyczny

0
Podziel się:

Federalne Biuro Śledcze (FBI) poinformowało dzisiaj, że aresztowało 24-letniego mężczyznę w stanie Minnesota, i najprawdopodobniej zapobiegło w ten sposób kolejnemu atakowi terrorystycznemu na terytorium USA.

FBI podało, że udaremniło kolejny zamach terrorystyczny
(cliff1066/CC/Flickr)

*Federalne Biuro Śledcze (FBI)
poinformowało dzisiaj, że aresztowało 24-letniego mężczyznę w stanie Minnesota, i najprawdopodobniej zapobiegło w ten sposób kolejnemu atakowi terrorystycznemu na terytorium USA. *

Buford Rogers został aresztowany w piątek w mieście Montevideo, we wschodniej części stanu. W jego mieszkaniu agenci FBI znaleźli i zabezpieczyli wiele sztuk broni palnej, a także koktajle Mołotowa i bomby rurowe. 24-latek był obserwowany przez amerykańskie służby od pewnego czasu.

_ - Naszym zdaniem chodziło o atak terrorystyczny, który był jeszcze na etapie planowania _ - oświadczył rzecznik FBI Kyle Loven. Nie podał szczegółów, ze wstępnych ustaleń wiadomo jedynie, że prawdopodobnie Rogers nie miał powiązań z zagranicznymi organizacjami terrorystycznymi.

Rogersowi postawiono zarzut nielegalnego posiadania broni; w 2011 roku został skazany za włamanie i nie miał prawa posiadać broni palnej.

15 kwietnia doszło do najpoważniejszego zamachu terrorystycznego w USA od czasu ataków z 11 września 2011 roku. Jeden z podejrzanych, mający czeczeńskie pochodzenie Tamerlan Carnajew, zginął podczas policyjnego pościgu, a jego młodszy brat Dżochar został ujęty i grozi mu kara śmierci. Według służb bezpieczeństwa Carnajewowie zdetonowali dwie bomby na mecie maratonu w Bostonie, przez co śmierć poniosły trzy osoby, a około 280 zostało rannych.

Czytaj więcej w Money.pl
Planowali zamach, dziś usłyszeli wyrok Według prokuratury skazani - Ahmad Mohammad Abolfathi i Sajed Masnsdur Musawi - są członkami elitarnej irańskiej Gwardii Rewolucyjnej. Zatrzymano ich w Kenii w czerwcu 2012 roku.
FBI przesłuchuje rodzinę zamachowców W USA krewni Carnajewów obwiniają znajomego rodziny, radykalnego islamistę, o indoktrynowanie starszego z braci, Tamerlana.
Przesłuchają rodziców zamachowców Delegacja ambasady USA w Moskwie udała się do Dagestanu, by przesłuchać rodziców dwóch braci Carnajewów, podejrzanych o zamach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)