Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fałszywy alarm bombowy
27.06.2013 10:10

Fałszywy alarm bombowy. Zatrzymano podejrzaną

Na miejsce wysłano strzeleckich policjantów, grupę antyterrorystyczną z Opola, przewodnika z psem tropiącym oraz specjalistyczną grupę rozpoznania minersko-pirotechnicznego. W akcji wzięło w sumie udział 30 policjantów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Funkcjonariusze w Strzelcach Opolskich zatrzymali kobietę, która wysłała do miejscowego szpitala mailem informację o podłożonej bombie. Policja nie wyklucza, że zainspirowała się doniesieniami o serii fałszywych alarmów bombowych.

Do alarmu bombowego doszło wczoraj. Na adres mailowy strzeleckiego szpitala dotarła informacja mówiąca o tym, że na terenie placówki jest podłożona bomba, która wybuchnie o godz. 15. Na miejsce wysłano strzeleckich policjantów, grupę antyterrorystyczną z Opola, przewodnika z psem tropiącym oraz specjalistyczną grupę rozpoznania minersko-pirotechnicznego. W akcji wzięło w sumie udział 30 policjantów. Funkcjonariusze po przeszukaniu szpitala nie znaleźli żadnego ładunku wybuchowego. Równocześnie trwały poszukiwania osoby, która wysłała maila.

Po kilku godzinach policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu ustalili osobę, która najprawdopodobniej wysłała maila. Okazała się nią 24-letnia kobieta, mieszkanka powiatu strzeleckiego.

_ - Nie wykluczamy, że podejrzewana zainspirowała się doniesieniami medialnymi dotyczącymi serii fałszywych alarmów bombowych, z którymi mieliśmy do czynienia we wtorek _ - powiedział Jarosław Dryszcz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

_ - Jej szybkie zatrzymanie było możliwe dzięki pracy policjantów zajmujących się zwalczaniem cyberprzestępczości. Wiele osób nie wie albo nie pamięta o tym, że internet nie zapewnia anonimowości. Dzięki dzisiejszej technologii bardzo szybko można ustalić miejsce, z którego został wysłany e-mail _ - dodał.

Kobieta będzie przesłuchiwana i najprawdopodobniej usłyszy zarzuty. Za fałszywe zawiadomieniu o nieistniejącym niebezpieczeństwie grozi jej do ośmiu lat pozbawienia wolności. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Opolskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Po fałszywych alarmach trzeba zmienić... Seria fałszywych alarmów bombowych pokazała, jak ważna stała się cyberprzestrzeń - powiedział dzisiaj szef BBN Stanisław Koziej.
Trafił do aresztu za fałszywy alarm bombowy Telefon ochroniarza spowodował ewakuację prawie 4 tys. osób.
Wywołał alarm bombowy z miłości do... oskarżonej 12 marca rano gdańska policja odebrała telefon, w którym pewien anonimowy mężczyzna informował o ładunku wybuchowym podłożonym na terenie sądu.
Tagi: fałszywy alarm bombowy, strzelce opolskie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz