Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fałszywi policjanci
05.08.2012 10:44

Fałszywi policjanci drogówki wpadli. Chcieli zarobić

Policjanci z Braniewa zatrzymali dwóch fałszywych funkcjonariuszy drogówki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artur Barbarowski/East News)

Policjanci z Braniewa zatrzymali w niedzielę nad ranem dwóch fałszywych funkcjonariuszy drogówki, którzy zatrzymali samochód i wyłudzili mandat od rosyjskiego kierowcy. Oszuści mieli kamizelki odblaskowe, krótkofalówki i białą czapkę z napisem Krynica Morska.

O zatrzymaniu pod zarzutem oszustwa dwóch młodych mężczyzn podszywających się pod policjantów poinformowała w niedzielę rzeczniczka warmińsko-mazurskiej policji Izabela Niedźwiedzka. _ - Podejrzani przyznali się do winy i zeznali, że wystawianie mandatów kierowcom z Rosji było pomysłem na łatwy zarobek _ - powiedziała policjantka.

Według policji 18-letni Mateusz C. i 19-letni Michał G. w sobotę późnym wieczorem stanęli swoim bmw przy drodze dojazdowej do przejścia granicznego w Gronowie. Mieli na sobie żółte kamizelki odblaskowe i korzystali z krótkofalówek. Jeden z nich założył na głowę białą marynarską czapkę z napisem Krynica Morska, która miała przypominać wyposażenie policyjnej drogówki.

Jak ustalono mężczyźni zatrzymali do kontroli obywatela Federacji Rosyjskiej, jadącego dostawczym mercedesem w stronę granicy i podali się za policjantów z Braniewa. Zarzucili kierowcy, że popełnił wykroczenie drogowe, bo w aucie nie było oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Wypisali mu mandat, wyłudzili 100 zł i wystawili pokwitowanie na pocztowym blankiecie wpłaty gotówki.

Według policji oszukany Rosjanin dopiero po dojechaniu na przejście graniczne zorientował się, że został oszukany i zawiadomił prawdziwą policję. Opisał wygląd sprawców, dzięki czemu obaj nad ranem zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Za dokonanie oszustwa grozi im kara do 8 lat więzienia.

Policja ustala, czy oszukanych kierowców z Rosji było więcej. Przypomina także, że do kontroli drogowych uprawnieni są tylko w pełni umundurowani funkcjonariusze, którzy powinni się wylegitymować. _ - W razie jakichkolwiek wątpliwości co do autentyczności funkcjonariuszy, kontrolowani kierowcy powinni telefonować na alarmowy numer 112 _ - powiedziała rzeczniczka warmińsko-mazurskiej policji.

Tagi: fałszywi policjanci, policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz