Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys we włoszech
04.05.2012 23:03

Fałszywi inwalidzi we Włoszech. Wpadła przez pazerność

Przez lata, 51-letniej kobiecie udawało się przekonać wielu lekarzy, że nic nie widzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Daveness_98/CC/Flickr)

Koło Florencji włoska Gwardia Finansowa zatrzymała w piątek kobietę, która pobierała rentę udając niewidomą. Zgubiła ją chciwość, gdyż zatrudniła się też jako woźna w szkole. To kolejny sukces w walce z plagą fałszywych inwalidów we Włoszech.

Przez lata, podczas kolejnych wizyt medycznych, 51-letniej kobiecie udawało się przekonać wielu lekarzy, że nic nie widzi. Na tej podstawie otrzymywała rentę inwalidzką. W ostatnim czasie postanowiła jednak zwiększyć swoje dochody i jako osoba całkowicie widząca podjęła pracę woźnej w gimnazjum, starając się o umowę na czas nieokreślony.

I właśnie w tym momencie - jak wyjaśnili śledczy z policji skarbowej - wykryto dwa sprzeczne zaświadczenia lekarskie. Jednym z nich, wykazującym 100-procentowe inwalidztwo posługiwała się, by otrzymywać rentę, a na podstawie drugiego, zaświadczającego, że ma dobry wzrok, zabiegała o korzystną umowę w pracy.

Została przyjęta na czas nieokreślony, a kilka miesięcy później poddała się badaniom, które miały potwierdzić jej inwalidztwo, aby nadal mogła pobierać rentę. Lekarz stwierdził, że nie ma żadnych szans na to, by odzyskała wzrok. Sprzecznymi orzeczeniami zajęła się najpierw ubezpieczalnia, a potem Gwardia Finansowa.

Ostatnio włoskie organa ścigania wykryły wiele przypadków fałszywych inwalidów, przede wszystkim udających osoby niewidome. Niektórzy pobierali rentę przez kilkadziesiąt lat, wyłudzając w ten sposób od państwa równowartość setek tysięcy euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Puścili mafię w skarpetkach. Zabrali jej 41 mln 44 spółki, 31 domów i mieszkań i samochodów, 67 kont, konie i jacht - to skonfiskowany majątek mafii.
W zagłębiu hazardu grają głównie...bezrobotni Na zakłady i inne gry Włosi przeznaczają rocznie równowartość 3 procent PKB.
Będą drastyczne cięcia. Strach padł na partie Jeśli nie uda się znaleźć 4,2 mld oszczędności, wzrośnie VAT. Ale politycy boją się czegoś jeszcze...
Tagi: kryzys we włoszech, włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz