Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Fałszowali dokumenty, aby uzyskać wizy do Polski

0
Podziel się:

Dolnośląscy policjancie zatrzymali cztery osoby podejrzane o podrabianie dokumentów, na podstawie których obcokrajowcy mogli otrzymać wizy wjazdowe do Polski. Grozi im do pięciu lat więzienia.

Fałszowali dokumenty, aby uzyskać wizy do Polski
(Willeecole/Dreamstime)

Jak poinformował dziś rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski, w wyniku procederu nielegalnie polską granicę mogło przekroczyć kilkuset obywateli Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Rosji.

Wszystkie zatrzymane w tej sprawie osoby to mieszkańcy Wrocławia - trzy kobiety i mężczyzna, w wieku od 22 do 34 lat. _ - Każda z tych osób miała jasno określone zadania. Na przykład tak zwany drukarz przygotowywał sfałszowane dokumenty, z których wynikało, że fikcyjna firma na terenie Polski ma zamiar zatrudnić obcokrajowca _ - relacjonował Petrykowski.

Następnie sfałszowane dokumenty był składane do kilku urzędów pracy na Dolnym Śląsku. Na ich podstawie urząd wystawiał odpowiednie potwierdzenia, a następnie dokumenty trafiały do krajów pochodzenia osób, które starały się o wizę. - _ Odbiorcy pozostało zgłosić się w swoim kraju do odpowiednich urzędów, gdzie uzyskiwał wizę wjazdową do Polski _ - mówił Petrykowski.

Według policji dla części obcokrajowców, którzy korzystali z wiz uzyskanych w ten sposób, Polska była jedynie krajem, przez który chcieli dostać się do państw Europy Zachodniej. Grupę fałszerzy rozpracowali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Za fałszowanie dokumentów grozi do pięciu lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Poseł oskarżony o sfałszowanie podpisu żony W ubiegłym roku Mirosław Maliszewski zrzekł się immunitetu poselskiego.
Koniec z fałszywkami Narodowy Bank Polski zaprezentował banknoty ze zmodernizowanymi zabezpieczeniami. Nowe pieniądze trafią do obiegu w kwietniu 2014 r. Podczas oficjalnej prezentacji Narodowy Bank Polski pokazał banknoty powszechnego obiegu o nominałach 10, 20, 50 i 100 złotych. Zmodernizowano zabezpieczenia widniejące na nich. Mimo, że projekty graficznie nie zmieniły się zastosowanie nowych rozwiązań ochronnych spowoduje, że zauważymy pewne ...
Znikające dokumenty? Zadbaj o archiwum Kilka, maksymalnie dziesięć lat - tyle wynosi trwałość większości nośników, na których przechowujemy dokumenty. Elektroniczne archiwum wymaga nieustannej opieki i kontroli.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)