Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kredyty
31.12.2014 12:37

Fałszerstwa przy kredytach i pożyczkach. Oskarżenia dla 21 osób

Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu skierowała akt oskarżenia przeciwko klientom poznańskiej kancelarii doradców finansowo-inwestycyjnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(istockphoto)

Mili oni zdobywać dla swoich klientów pieniądze z banków posługując się przy tym sfałszowanymi dokumentami. Oskarżonym grozi nawet pięcioletnie wiezienie. Łączna wartość kredytów została oszacowana na przeszło 15 mln zł.

Wśród oskarżonych nie ma właściciela i pracowników kancelarii. Jak poinformowała w środę PAP prokurator Hanna Grzeszczyk z Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu, sprawa cały czas jest badana. W zainteresowaniu śledczych jest łącznie ok. 100 osób. Akt oskarżenia, który trafił do Sądu Okręgowego w Poznaniu, dotyczy osób, wobec których zebrano już wszystkie dowody.

_ - Z naszych ustaleń wynika, że do kancelarii zgłaszali się prowadzący działalność gospodarczą i chcący uzyskać z banku wsparcie pieniężne. W przypadku, gdy widać było, że przedłożona przez te osoby dokumentacja nie pozwoli na uzyskanie kredytu, dokumenty, tj. zeznania podatkowe, księgi przychodów i rozchodów, wyciągi z rachunków bankowych, były fałszowane przez pracowników kancelarii _ - powiedziała Grzeszczyk.

Według prokuratury oskarżeni mieli świadomość, że zdobyte przez kancelarię środki zostały uzyskane przy pomocy sfałszowanych dokumentów. Za pozyskane kredyty i pożyczki kancelaria otrzymywała prowizję. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył jeden z banków.

Kancelaria rozpoczęła działalność w 2001 roku, początkowo zajmowała się produkcją i dystrybucją środków czyszczących, z czasem rozszerzyła zakres swoich usług o pośrednictwo kredytowe na rzecz różnych banków w Poznaniu i innych miejscowościach w kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowa ordynacja podatkowa. Minister ujawnia Mateusz Szczurek mówi kiedy poznamy szczegóły najważniejszych zmian w prawie.
Gminy będą miały nowe obowiązki. Poznaj je Skończy się trzyletni okres, gdy nie był to obowiązek, a jedynie możliwość.
3,9 mln zł odszkodowania. Nie zgadniesz, za co Do końca grudnia wpłynęło 1161 wniosków o odszkodowania za straty spowodowane przez bobry i 58 wniosków dotyczących wilków.
Tagi: kredyty, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz