Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
armia
17.08.2012 20:00

Fala samobójstw w amerykańskiej armii

W lipcu więcej żołnierzy odebrało sobie życie, niż zginęło w Afganistanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Spc. Walter Reeves/CC/U.S. Army)

W siłach zbrojnych USA rośnie liczba samobójstw - poinformował Pentagon. W lipcu odebrało sobie życie 38 żołnierzy, z czego 26 w służbie czynnej i 12 z rezerwy i Gwardii Narodowej, czyli więcej niż w tym miesiącu zginęło żołnierzy amerykańskich w Afganistanie.

Jest to najwięcej samobójstw od 2009 roku, kiedy resort obrony USA zaczął publikować odpowiednie statystyki.

Wojskowi zwracają uwagę, że w wyniku samobójstw armia zaczyna tracić więcej żołnierzy niż w rezultacie strat w potyczkach z nieprzyjacielem na wojnach.

Główną ich przyczyną - jak wynika z badań - jest załamanie psychiczne w związku ze stresem wojennym i ciężkimi urazami doznanymi w walkach. Wielu żołnierzy cierpi na zaburzenia związane ze stresem pourazowym (ang. skrót PTSD) i urazowe uszkodzenie mózgu (TBI).

Pentagon wynajął w ostatnich latach setki specjalistów od leczenia chorób psychicznych i narkomanii. Zdaniem niektórych ekspertów, należy na ten cel przeznaczyć znacznie więcej środków. Inni jednak wątpią czy zatrudnienie więcej psychiatrów zmniejszy skalę problemu.

Czytaj więcej w Money.pl
Zbrodnia na służbie. Policjant zabił żołnierzy Rzecznik NATO w Kabulu Jamie Graybeal sprecyzował, że do ataku doszło w prowincji Farah na zachodzie kraju.
USA już wiedzą. Wkrótce ruszy ofensywa Pakistańska armia szykuje się do rozpoczęcia wkrótce operacji bojowych na terenach plemiennych w pobliżu granicy z Afganistanem.
Tagi: armia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz