Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ambasada
03.04.2013 14:00

Ewakuacja polskiej ambasady z Korei. "Nie ma takiej potrzeby"

Rzecznik MSZ zastrzegł jednak, że w razie zaostrzenia sytuacji, ewakuację naszych rodaków można przeprowadzić błyskawicznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/JEON HEON-KYUN)

Na razie nie ma potrzeby ewakuacji polskiej ambasady z Pjongjangu - zapewnia Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Rzecznik resortu Marcin Bosacki powiedział, że w tej chwili taki wariant nie jest rozważany. Dodał też, że w Korei Północnej jest bardzo niewielu Polaków. W tej chwili przebywają tam tylko pracownicy ambasady.

Na stałe w Korei Północnej mieszka jeden obywatel naszego kraju, który w tej chwili przebywa jednak w Polsce. Rzecznik ministerstwa zastrzegł jednak, że w razie zaostrzenia sytuacji, ewakuację naszych rodaków można przeprowadzić błyskawicznie.

Polskie władze zaapelowały do władz Korei Północnej o wstrzymanie się przed gwałtownymi krokami i prowokacjami. Zdaniem przedstawicieli Ministerstwa Spraw Zagranicznych władze w Pjongjangu powinny wznowić dialog i przestrzeganie rezolucji ONZ.

Czytaj więcej w Money.pl
Konflikt w Korei może się zaostrzyć - _ Sytuacja na Półwyspie Koreańskim może wymknąć się spod kontroli _ - uważa ekspert Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Korea Północna ma nowego premiera. Co się zmieni? Kim Dzong Un chce umocnienia Korei jako mocarstwa nuklearnego, dysponującego bronią nuklearną w celu samoobrony.
Korea Południowa szykuje wojsko? Tylko do... Minister obrony Korei Południowej Kim Kwan Dzin poinformował w środę, że rozważa wszystkie możliwe opcje, w tym militarną, by zapewnić bezpieczeństwo południowokoreańskim obywatelom pozostającym we wspólnej strefie przemysłowej na terytorium Korei Północnej.
Tagi: ambasada, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz