Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ewakuacja 20 tysięcy mieszkańców Dortmundu

0
Podziel się:

Na czas akcji ze strefy zagrożenia wybuchem ewakuowano między innymi pacjentów szpitala oraz pensjonariuszy domu spokojnej starości.

Ewakuacja 20 tysięcy mieszkańców Dortmundu
(tillwe/CC/Flickr)

Wielka ewakuacja mieszkańców jednej z dzielnic Dortmundu na zachodzie Niemiec. 20 tysięcy osób musiało opuścić swoje domy z powodu niewybuchu z czasu drugiej wojny światowej.

Chodzi o ważącą blisko dwie tony brytyjską bombę lotniczą. W połowie tygodnia natknęli się na nią robotnicy. Dziś saperzy rozbrajają ładunek.

Na czas akcji ze strefy zagrożenia wybuchem ewakuowano 20 tysięcy osób w tym pacjentów szpitala oraz pensjonariuszy domu spokojnej starości.

Niewybuchy z czasów drugiej wojny światowej znajdowane są w Niemczech regularnie. Dwa lata temu gigantyczną ewakuację mieszkańców zarządzono w Koblencji. Swoje domy musiało wówczas opuścić blisko 45 tysięcy osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Eksplozja cysterny z gazem. 16 rannych Na terenie należącym do firmy handlującej gazem z nieznanych przyczyn zapaliła się cysterna. Podczas akcji ratowniczej doszło do eksplozji znajdującego się w pobliżu zbiornika z gazem.
Wybuch bomby na osiedlu w Niemczech Brytyjską bombę lotniczą z II wojny światowej zdetonowano na jednym z osiedli mieszkaniowych w Hanowerze.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)