Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handzlik
10.09.2012 13:50

Europosłanka PO oskarżona o wyłudzenie

Kobieta jest podejrzana o wyłudzenie pieniędzy z kasy Parlamentu Europejskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(photo-service.europarl.europa.eu)

Prokuratura wystąpiła o odebranie immunitetu Małgorzacie Handzlik pełniącej funkcję skarbnika klubu Platformy i PSL-u w europarlamencie - dowiedziało się RMF FM. Kobieta jest podejrzana o wyłudzenie pieniędzy z kasy Parlamentu Europejskiego.

Małgorzata Handzlik miała wziąć pieniądze na kurs językowy, na którym się nie pojawiła. Według nieoficjalnych informacji, chodzi o kwotę niemal tysiąca pięciuset euro. Sprawę wykryła unijna instytucja kontrolna, odpowiednik polskiego NIK-u - informuje rozgłośnia.

Po wstępnej analizie przekazała dokumentację do prokuratury w Warszawie, a ta zdecydowała się wszcząć śledztwo. Aby postawić europosłance zarzut wyłudzenia pieniędzy, potrzebne jest odebranie immunitetu.

Śledczy przesłali już odpowiedni wniosek do Brukseli. Teraz zajmie się nim komisja prawna europarlamentu, która zapozna się ze sprawą i wysłucha wyjaśnień Małgorzaty Handzlik.

Parlamentarzyści podejmą ostateczną decyzję w sprawie immunitetu europosłanki podczas sesji plenarnej. Z informacji naszej dziennikarki wynika, że nie zachowa ona funkcji klubowego skarbnika.

Czytaj więcej w Money.pl
Decyzja ws. Polaka oskarżonego o terroryzm Polak Sebastian Senakiewicz, który w maju przed szczytem NATO w Chicago został aresztowany przez FBI nie wyjdzie na wolność. Cała sprawa nabrała międzynarodowego rozgłosu.
Startował u Palikota, teraz jest oskarżony O bezprawne wykorzystanie służbowej bazy danych numerów telefonów strażaków w celu agitacji wyborczej - oskarżyła lubelska prokuratura 35-letniego Janusza K.
Tagi: handzlik, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz