Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
paweł graś
31.08.2013 13:42

Europoseł PO zawiesił członkostwo w partii. "Fałszywa solidarność"

Solidarność europosła ze słusznie ukaranymi posłami jest dziwna i nie na miejscu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Iwańczuk/Reporter)

Poseł do Parlamentu Europejskiego Artur Zasada poinformował, że zawiesił na trzy miesiące członkostwo w PO. - Dziwna, niezrozumiała decyzja, fałszywie pojęta solidarność z Jarosławem Gowinem i Jackiem Żalkiem - komentuje rzecznik dyscypliny PO Paweł Graś.

_ Jestem zwolennikiem wolnego rynku i własności prywatnej, a także przeciwnikiem zadłużania państwa - tak samo jak Jarosław Gowin i Jacek Żalek. Gdybym był posłem RP, to musiałbym zagłosować tak jak oni. A to w konsekwencji skutkowałoby moim zawieszeniem _ - w ten sposób Zasada na swojej stronie internetowej uzasadnił decyzję o zawieszeniu swojego członkostwa w partii.

Władze klubu PO zawiesiły wczoraj Jacka Żalka w prawach członka klubu na trzy miesiące, Jarosław Gowin dostał karę w wysokości 2 tys. zł. W akcie solidarności z Żalkiem, Gowin ogłosił, że sam zawiesza członkostwo. Regulamin klubu nie daje jednak takiej możliwości. Kary dla Żalka i Gowina to efekt złamania przez obu posłów dyscypliny klubowej.

- _ Dziwna, niezrozumiała decyzja, fałszywie pojęta solidarność, Gowin i Żalek zostali słusznie ukarani, nie zostali przecież ukarani za poglądy, za głosowania sprzeczne z ich światopoglądem tylko za złamanie dyscypliny przy głosowaniach związanych z budżetem, a wiec najważniejszych głosowaniach dla każdego rządu i koalicji _ - powiedział Graś.

Jak dodał, taka solidarność europosła Zasady ze słusznie ukaranymi posłami jest - jego zdaniem - _ nie na miejscu, dość zaskakująca i dziwna _.

Graś przyznał jednocześnie, że europoseł Zasada miał możliwość zawieszenia się w prawach członka partii. - _ Statut Platformy daje mu taką możliwość _ - zaznaczył.

Zgodnie ze statutem, członek Platformy może zawiesić swoje członkostwo w partii z ważnych powodów osobistych. Zawieszenie swojego członkostwa powoduje wygaśniecie mandatu członka władz Platformy, wygaśnięcie pełnionych w Platformie funkcji oraz zawieszenie biernego i czynnego prawa wyborczego.

W okresie zawieszenia swojego członkostwa nie płaci się składek i nie uczestniczy się w pracach koła. Zawieszenie swojego członkostwa nie może trwać dłużej niż 3 miesiące. Po tym terminie zarząd koła wykreśla członka z rejestru, zawiadamiając o tym zarząd regionu.

Czytaj więcej w Money.pl
Decyzja Jarosława Gowina to "pusty gest" Rzeczniczka dyscypliny klubowej PO Iwona Śledzińska-Katarasińska powiedziała, że w regulaminie klubu PO nie ma możliwości samozawieszenia się posła.
Sytuacja w Platformie to kabaret Wicepremier dosadnie krytykuje decyzje kierownictwa koalicjanta.
Niesiołowski: Gowin idzie w polityczny niebyt Stefan Niesiołowski podkreślił, że nie wróży Jarosławowi Gowinowi kariery politycznej.
Tagi: paweł graś, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz