Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Europejczycy walczący po stronie dżihadystów. Belgia chce odbierać im paszporty

0
Podziel się:

Zasilanie szeregów islamskich organizacji terrorystycznych przez młodych Belgów to zjawisko, z którym belgijskie władze od wielu miesięcy starają się walczyć.

Europejczycy walczący po stronie dżihadystów. Belgia chce odbierać im paszporty
(PAP/EPA)

Minister do spraw wewnętrznych planuje banicję dla bojowników walczących po stronie dżihadystów w Iraku i Syrii.

Zasilanie szeregów islamskich organizacji terrorystycznych przez młodych Belgów to zjawisko, z którym belgijskie władze od wielu miesięcy starają się walczyć. Liczba osób rekrutowanych przez islamskich radykałów cały czas rośnie. Rządzący biją na alarm - takie osoby po powrocie do kraju stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Stąd pomysł, by wpisać ich na czarną listę, odbierać im paszporty i zakazać powrotów. Podobne plany przygotowywane są także w innych unijnych stolicach, bo to problem całej Wspólnoty. _ - Musimy przyznać, że zagrożenie wciąż jest poważne. Nie udało się zahamować tego zjawiska. Dżihadystów z Unii jest coraz więcej. Do promocji dżihadu wykorzystywane są media społecznościowe _ - przyznaje unijny koordynator do spraw walki z terroryzmem Gilles de Kerchove. Szacuje się, że prawie 3 tysiące Europejczyków walczy w Iraku i Syrii po stronie radykałów z Państwa Islamskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Belgia poruszona reportażem o islamie _ Belgia: kraj niewiernych, którzy zabijają muzułmanów _ - tak Belgię postrzega kilkuletni Abdullah, który twierdzi, że chce zostać dżihadystą.
Unijny kraj chce opodatkować cudzoziemców Nie wiadomo, ile dokładnie miałaby wynosić dodatkowa opłata. Nieoficjalnie mówi się, że ponad 200 euro.
Zmarła dawna królowa Belgii. Miała... Fabiola, królowa Belgów w latach 1960-1993, wdowa po królu Baudouinie, zmarła dziś wieczorem w Brukseli.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)