Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Europa Plus projektem także krajowym

0
Podziel się:

Europa Plus w wyborach do Sejmu zdobyłaby 8 procent głosów - wynika z sondażu Homo Homini. Według badania, nowa inicjatywa przegrałaby z...

Europa Plus projektem także krajowym
(photo-service.europarl.europa.eu)

Traktuję cyfry sondażu jako zobowiązanie - mówi eurodeputowany Ruchu Palikota Marek Siwiec, komentując sondaż na temat Europy Plus.

Europa Plus w wyborach do Sejmu zdobyłaby 8 procent głosów - wynika z sondażu Homo Homini dla _ Rzeczpospolitej _. Według badania, nowa inicjatywa przegrałaby z SLD, który cieszy się 14-procentowym poparciem.

Europa Plus będzie też projektem krajowym - podkreśla eurodeputowany Ruchu Palikota w radiowej Jedynce. _ - Ja podkreślam, że te osiem procent to minimum na jakie liczymy. Chcemy wystąpić wyborach w kraju, jako wielka nadzieja - _powiedział Siwiec.

Według pierwszych zapowiedzi Europa Plus miała być platformą wyborczą w wyborach do europarlamentu dla części polityków lewicy i działaczy Ruchu Palikota.

Startując samodzielnie, Ruch Palikota znalazłby się pod progiem wyborczym, z poparciem jedynie 4 procent respondentów.

Na czele rankingu utrzymuje się Platforma Obywatelska z wynikiem 30 punktów procentowych. Tuż za nią z 29-procentowym poparciem plasuje się PiS. Do Sejmu weszłoby również Polskie Stronnictwo Ludowe, na które chce głosować 6 procent głosów. Sondaż telefoniczny przeprowadzono 4 marca na grupie 1100 dorosłych Polaków.

Czytaj więcej w Money.pl
Co dalej z Europą Plus? Siwiec ujawnia Europoseł zapowiada też prezentację pełnomocników wojewódzkich i powołanie doradczego zespołu politycznego.
Kiedy poznamy pomysły byłego prezydenta? W tej chwili trwa porządkowanie spraw organizacyjnych, ale jest już precyzyjny plan jak promować nową inicjatywę.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)