Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Europa Plus. Czas na wybór liderów

0
Podziel się:

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski będzie wyznaczał jedynki list Europy Plus w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Europa Plus. Czas na wybór liderów
(PAP/Radek Pietruszka)
bFeXCfxN

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski będzie wyznaczał _ jedynki _ list Europy Plus w wyborach do Parlamentu Europejskiego; pozostałe miejsce będą ustalane w wyniku ustaleń politycznych - poinformował europoseł Marek Siwiec.

Listy mają być układane jesienią. - _ _ "Jedynki _" na listach konsultował będzie z ugrupowaniami należącymi do stowarzyszenia i ostatecznie wyznaczał Aleksander Kwaśniewski. Na pozostałych miejscach będą osoby, które będziemy chcieli wypromować i które będą startować w wyborach samorządowych. Na listach będzie tyle samo kobiet i mężczyzn i będzie obowiązywać zasada suwaka _ - podkreślił dzisiaj na konferencji prasowej w Rzeszowie Siwiec, który po południu weźmie udział w wojewódzkim kongresie stowarzyszenia.

Siwiec pytany o niedzielny Kongres Lewicy oraz o to, czy pojawi się na nim Kwaśniewski odparł, że - w jego ocenie - były prezydent _ ma niewielką wolę, aby się tam pojawić . - To jest kongres SLD, a Kwaśniewski czuje się człowiekiem lewicy. Oddaje SLD wszystkie zaszczyty, które związane są z pozycją tej partii w kraju. Ale mówi też, że poza SLD jest jeszcze coś żywego i atrakcyjnego po lewej stronie od centrum - i tym czymś jest Europa Plus _ - powiedział europoseł.

bFeXCfxP

Na konferencji obecny był również wiceprzewodniczący zarządu Europy Plus Robert Kwiatkowski, który zaznaczył, że stowarzyszenie dysponuje badaniami socjologicznymi, z których wynika, że tzw. lista Kwaśniewskiego może liczyć na ok. 23 proc. poparcia.

_ - Na pewno mamy poparcie polityków i ugrupowań skupionych wokół osoby b. prezydenta. Ale liczymy na zainteresowanie ze strony wyborców SLD, bo jeśli chodzi o polityków SLD są nam raczej niechętni. Co przyjmujemy ze zdziwieniem i zmartwieniem, bo zakładamy, że nie ma wroga na lewicy, a przynajmniej być nie powinno. Politycy SLD bardziej koncentrują się na walce z Europą Plus niż z innymi partiami na scenie politycznej _ - mówił były prezes TVP.

Dzisiaj po południu w Rzeszowie ma mieć miejsce I Wojewódzki Kongres Europy Plus. Na zjeździe wystąpić mają liderzy porozumienia m.in. Siwiec, Ryszard Kalisz i Janusz Palikot. W kongresie udziału nie weźmie natomiast Kwaśniewski.

Tworzenie nowego środowiska politycznego pod nazwą Europa Plus zostało ogłoszone pod koniec lutego br. Inicjatywa ma prowadzić między innymi do wystawienia wspólnej centrolewicowej listy w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

bFeXCfxV
Czytaj więcej w Money.pl
Nieoficjalne o Kwaśniewskim i Palikocie Rada Polityczna ma być powołana podczas spotkania liderów środowisk centrolewicowych.
"Kalisz jest karany za otwarte podejście" Według europosła Marka Siwca, Kalisz jest karany za swoją wizję i bardziej otwarte podejście do polityki.
Co dalej z Europą Plus? Siwiec ujawnia Europoseł zapowiada też prezentację pełnomocników wojewódzkich i powołanie doradczego zespołu politycznego.
bFeXCfyq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)