Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Europa nie rozumie powagi sytuacji na Ukrainie

0
Podziel się:

Nic nie wskazuje na to, aby Moskwa miała powstrzymać swoich ludzi działających na wschodzie Ukrainy.

Europa nie rozumie powagi sytuacji na Ukrainie
(PAP/EPA)

Zachód nie docenia powagi sytuacji na Ukrainie - pisze komentator niemieckiej gazety _ Die Welt _. Jego zdaniem Władimir Putin nigdy nie miał zamiaru wywiązać się z porozumienia zawartego w Genewie.

Nic nie wskazuje na to, aby Moskwa miała powstrzymać swoich ludzi działających na wschodzie Ukrainy. Zamiast tego, władze na Kremlu wolą zarzucać rządowi w Kijowie, że sam nie dotrzymuje uzgodnień z Genewy - czytamy w wydaniu Die Welt.

Zdaniem autora tekstu, to kompletne wypaczenie faktów. Gazeta zarzuca krajom zachodnim, w tym Niemcom, naiwność w podejściu do Władimira Putina. _ Udawana gotowość do kompromisu w Genewie była tylko kością rzuconą zachodnim politykom chcącym kolejnych rozmów, aby nie musieć wprowadzać nowych sankcji. Genewa była tylko zręcznym manewrem Putina _.

Dopóki potężna gospodarczo Europa nie wykaże większego zdecydowania wobec poczynań Rosji, Moskwa nadal będzie pochłaniać kolejne części do niedawna niezależnego europejskiego kraju. Europa nie rozumie powagi sytuacji - czytamy w _ Die Welt _.

Czytaj więcej w Money.pl
Merkel ostro atakuje Rosję. Zarzuca jej ... - _ Ukraina musi sama zdecydować o swoim losie _ - powiedziała kanclerz, zapewniając, że Niemcy będą wspierać Ukrainę.
Sensacyjne słowa z Berlina o radykalnych sankcjach dla Rosji Minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier jest gotowy nawet na skutki bolesne dla Europy.
Merkel: przyłączenie Krymu jest nielegalne Merkel podkreśliła, że podobnego zdania są organizacje międzynarodowe jak OBWE, ONZ czy Rada Europy.
KOMENTARZE
(0)