Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
01.06.2012 14:08

Euro 2012 w Polsce. Reprezentacja Włoch nie przyjedzie?

Tym razem w kręgu podejrzeń znalazł się bramkarz reprezentacji, Gigi Buffon. Narodowy Bank Włoski zasygnalizował policji fiskalnej, że piłkarz Juventusu w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy wypłacił półtora miliona euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PRESS PHOTO CENTER/East News)

Trener włoskiej reprezentacji na Euro 2012 Cesare Prandelli powiedział, że nie byłoby problemu z odwołaniem jej wyjazdu na mistrzostwa Europy. Przyczyną mógłby być kolejny skandal we włoskim futbolu, kory przybiera na sile i rzuca cień na członków narodowej kadry.

Tym razem w kręgu podejrzeń znalazł się bramkarz reprezentacji, Gigi Buffon. Narodowy Bank Włoski zasygnalizował policji fiskalnej, że piłkarz Juventusu w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy wypłacił półtora miliona euro właścicielowi sklepu tytoniowego w Parmie, który prowadzi również kolekturę totalizatora sportowego. Włoski Związek Piłki Nożnej zabrania zakładów czynnym piłkarzom.

Gdyby więc okazało się, że Buffon naruszył ten zakaz, zostałby zdyskwalifikowany. Trener reprezentacji zapowiedział, że wykluczy z reprezentacji każdego, kto będzie miał cokolwiek wspólnego z najnowszą aferą ustawianych meczów. Spotkało to już obrońcę Domenico Criscito, którym interesuje się prowadzący w tej sprawie prowadzenie dochodzenie prokurator.

Trener reprezentacji Włoch oświadczył, że jeśli dla dobra piłkarstwa kazano by mu odwołać wyjazd na Euro, zgodziłby się na to natychmiast. Ta wypowiedź wywołała szok, bo być może trener włoskiej reprezentacji wie coś, czego nie podano jeszcze do publicznej wiadomości.

Czytaj więcej w Money.pl
Kilkuset prawników mobilizuje się na Euro Największa liczba mecenasów będzie dyżurowała w miastach - organizatorach turnieju. W Warszawie będzie to 100 osób, w Poznaniu - 72, we Wrocławiu - 60, zaś w Gdańsku - 40.
Tusk apeluje: "Przyjeżdżajcie i cieszcie się" Cieszmy się Euro 2012. Razem - pod takim tytułem w kilku europejskich gazetach ukazał się artykuł Donalda Tuska.
Boniek o szansach na Euro: Zapytam konia! - _ Trzymam się za brzuch, bo nie mogę się głośno śmiać _ - mówi Zbigniew Boniek. Zobacz co tak rozbawiło brązowego medalistę Mistrzostw Świata w Hiszpanii z 1982 roku.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz