Notowania

Przejdź na

Euro 2012 na Ukrainie. Oto ważna porada dla kibiców

Ukraińscy bankowcy ostrzegają przed oszustwami, do których może dojść w czasie Euro 2012. Chodzi przede wszystkim o te związane z płatnościami kartą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Brücke-Osteuropa/public domain/wikipedia)

Ukraińscy bankowcy ostrzegają przed oszustwami, do których może dojść w czasie Euro 2012. Chodzi przede wszystkim o te związane z płatnościami kartą. (na zdjęciu stadion w Doniecku).

W miastach, gdzie będzie organizowane Euro 2012 jest około 10 tysięcy bankomatów, najwięcej w Kijowie i w Doniecku. Najlepiej korzystać z tych w samych bankach lub w centrach handlowych.

Wszędzie jednak zdarzają się oszustwa, a w czasie mistrzostw ich liczba może się zwiększyć ponieważ przyjadą także przestępcy z innych krajów. Często stosowaną metodą jest skanowanie karty. Ołesia Danylczenko z organizacji zajmującej się bezpieczeństwem przy tego rodzaju transakcjach podkreśla, że jeżeli mamy jakieś wątpliwości, co do wyglądu bankomatu powinniśmy zadzwonić na infolinię banku.

Najważniejsze jest, aby nie dzielić się swoimi wątpliwościami z osobami stojącymi obok. Często są to oszuści, którzy starają się niby pomóc, zdobywają zaufanie, a tak naprawdę szkodzą.

Eksperci podkreślają, że właśnie obcokrajowcy mogą stać się najłatwiejszym celem oszustów, dlatego trzeba pamiętać o zasadach stosowanych także we własnym kraju: nikomu nie przekazujemy samej karty ani kodu PIN.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak Polak chciał przemycić ponad 9 kg heroiny 28-letni Polak oświadczył, że narkotyki nie są jego własnością.
Palikot przy łóżku Tymoszenko. Prosiła go o... Poseł odwiedził, odbywającą karę siedmiu lat więzienia byłą premier Ukrainy.
Rodziny piłkarzy nie przyjadą. Boją się rasizmu Część rodzin czarnoskórych zawodników reprezentacji Anglii nie pojedzie na piłkarskie mistrzostwa Europy w Polsce i na Ukrainie.
Tagi: ukraina w unii europejskiej, mecze, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz