Euro 2012. Kolejny Rosjanin zatrzymany po meczu Hiszpanii z Chorwacją

0

Raca nie doleciała do boiska - zamiast na murawę, spadła na miejsca zajmowane przez innych kibiców.

(PAP/Tomasz Gzell)

Gdańska policja zatrzymała mężczyznę, który w czasie spotkania Hiszpania-Chorwacja rzucił na stadionie odpaloną racę. Raca trafiła w publiczność. Zatrzymany to obywatel Rosji.

Jak poinformowała Paulina Grzesiowska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji, racę odpalił na gdańskim stadionie 36-letni obywatel Federacji Rosyjskiej. Policjanci zatrzymany go po zakończeniu meczu. Mężczyźnie grozi kara od grzywny do nawet pięciu lat więzienia.

Zatrzymany Rosjanin odpalił racę w szóstej minucie rozgrywanego wczoraj na gdańskim stadionie meczu Hiszpania-Chorwacja. Rzucił ją z górnych sektorów zajmowanych przez fanów Chorwacji siedzących za bramką Ikera Casillasa. Raca nie doleciała do boiska - zamiast na murawę, spadła na miejsca zajmowane przez innych kibiców. Sędzia na chwilę przerwał nawet mecz, ale po interwencji strażaków, wznowił grę.

Poza incydentem na stadionie, w trakcie oraz po meczu zakończonym wygraną Hiszpanów 1:0, policja nie odnotowała żadnym poważniejszych zdarzeń. Kibice z Półwyspu Iberyjskiego, a także Chorwaci, spokojnie bawili się na terenie gdańskiego Głównego Miasta. Nie wypłoszyła ich nawet trwająca ok. godziny burza, która przeszła nad Gdańskiem w nocy.

Według różnych szacunków w mieście przebywało wczoraj od 16 do 20 tys. fanów futbolu z Hiszpanii oraz Chorwacji.

Rosjanie pokonani. Co robią kibice? Pierwsi rosyjscy kibice po odpadnięciu Sbornej z piłkarskich mistrzostw Europy opuszczają Polskę.
Prezydent Warszawy tłumaczy, dlaczego nie zakazała marszu Rosjanom _ - Opozycja częściowo świadomie wprowadza w błąd, najśmieszniejszy był argument pana Czarneckiego _ - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Są pierwsze wyroki za burdy w stolicy Sąd skazał osiem osób zatrzymanych przy okazji meczu Polska-Rosja podczas Euro 2012.