Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
euro 2012
18.06.2007 02:26

EURO 2012: Brakuje koniecznych zmian prawa

Wciąż brakuje odpowiednich zmian legislacyjnych, które mogłyby przyspieszyć niezbędne inwestycje przed Euro 1012.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Grzegorz Michałowski)

"Gazeta Prawna" zapytała władze polskich miast-organizatorów Euro o zmiany potrzebne dla sprawnego przeprowadzenia mistrzostw. Dziennik przypomina, że dziś mijają dwa miesiące od przyznania Polsce i Ukrainie organizacji piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku.

Pytani przez gazetę samorządowcy proponują zmiany legislacyjne. Prezydent Poznania Ryszard Grobelny oczekuje na ułatwienia inwestycyjne oraz uregulowanie kwestii przejść granicznych. Zdaniem Piotra Waśniewskiego, koordynatora Euro 2012 we Wrocławiu, inwestycje przyspieszyłoby wprowadzenie przepisów uniemożliwiających kolejne odwołania od przetargów.

_ Samorządowcy zwracają również uwagę na aktywizację partnerstwa publiczno-prywatnego. Do tej pory w Polsce nie zrealizowano w ramach partnerstwa żadnego projektu. _

Tymczasem władze Gdańska liczą, że prawie połowę kosztów budowy stadionu pokryją prywatni inwestorzy.
Wicepremier Przemysław Gosiewski mówi gazecie, że potrzebne są zmiany w 23 ustawach. Zapewnia również, że do końca lipca gotowa ma być przynajmniej połowa z nich.

Dziennik podkreśla, że po dwóch miesięcach od przyznania Polsce i Ukrainie organizacji Euro, nadal nie wiadomo kto będzie ministrem-pełnomocnikiem organizacji mistrzostw. Decyzja w tej sprawie będzie podjęta za miesiąc. Podobnie jest z przygotowaniem listy projektów, które sfinansuje Unia Europejska.

"Gazeta Prawna" przypomina, że dziś w szwajcarskim Nyonie spotkają się przedstawiciele sztabów organizacyjnych Euro 2012 z działaczami Europejskiej Unii Piłkarskiej. W spotkaniu będzie uczestniczyć szef UEFA, Michel Platini.

Tagi: euro 2012, wiadomości, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz