Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Epidemia wirusa ebola wykluczyła sportowców z młodzieżowej olimipiady

0
Podziel się

Międzynarodowy Komitet Olimpijski oraz chińscy organizatorzy potwierdzają, że sportowcy z trzech państw afrykańskich nie wezmą udziału w Igrzyskach Młodzieży.

Epidemia wirusa ebola wykluczyła sportowców z młodzieżowej olimipiady
(ZEISS Microscopy)
bEhUAWIB

Wirus Ebola pokonał ducha sportowej rywalizacji. Sportowców z Liberii, Sierra Leone i Nigerii, czyli z krajów najbardziej zagrożonych wybuchem epidemii, wykluczono z udziału w Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży, które rozpoczynają się właśnie w chińskim Nankinie.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski oraz chińscy organizatorzy potwierdzają, że sportowcy z trzech państw afrykańskich nie wezmą udziału w Igrzyskach Młodzieży. Komitet Olimpijski z Sierra Leone został poproszony o nie wysyłanie zawodników. Liberia sama zdecydowała się wycofać z udziału w zawodach. Władze Nigerii poinformowały, że reprezentanci tego kraju, którzy na początku tego tygodnia przyjechali do Chin, powrócą jednak do domu. Z państw dotkniętych przez wirus Ebola, tylko Gwinea zdecydowała się nie wycofywać swoich zawodników z Igrzysk.

Rozpoczynające się dziś w Nankinie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży potrwają 12 dni. Bierze w nich udział ponad 3000 sportowców w wieku od 15 do 18 lat.

bEhUAWID
Czytaj więcej w Money.pl
Nie pozwolili obywatelom na pielgrzymkę Papież Franciszek w drodze do Korei Płd. pozdrowił Chińczyków. Jednak Pekin zabronił udziału w pielgrzymce.
Trzęsienie ziemi w Chinach. Groźba powodzi Oficjalny bilans największego od ponad dekady trzęsienia ziemi w tej prowincji to ponad 600 zabitych i 3000 rannych.
Brytyjski biznesmen skazany w Chinach Mężczyzna nielegalnie zdobywał dane chińskich obywateli i sprzedawał je swym klientom, w tym koncernowi farmaceutycznemu GlaxoSmithKline - stwierdził sąd.
bEhUAWJe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)