Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wirus ebola
31.07.2014 21:47

Epidemia wirusa Ebola. Amerykanie odradzają wyjazdy turystom

Nie istnieje obecnie lek na wirusa Ebola, a śmiertelność wśród osób zarażonych może sięgać 90 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wikipedia/CC BY-SA 3.0/ Elcobbola)

Amerykańskie Centrum Zwalczania i Prewencji Chorób (CDC) zaapelowało w czwartek do obywateli USA, by zrezygnowali z wszelkich podróży, które _ nie są konieczne _ do Liberii, Gwinei i Sierra Leone, gdzie rozprzestrzenia się epidemia Eboli.

_ Rekomendację tę uzasadniamy tym, że epidemia (Eboli) stanowi potencjalne ryzyko dla osób podróżujących _ - powiedział na konferencji prasowej dyrektor CDC dr Tom Frieden.

Dodał, że CDC wyśle jak najszybciej 50 ekspertów do obszarów Afryki szczególnie dotkniętych wirusem. _ Jeśli podejmiemy bardzo staranne poszukiwania chorych oraz osób, które miały z nimi kontakt, zdołamy zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa _ - wyjaśnił szef CDC.

Zdaniem Friedena opanowanie epidemii zajmie wiele miesięcy. _ Nie będzie to łatwe, ale położymy temu kres _ - dodał szef CDC. Zapewnił też, że nie ma w zasadzie ryzyka, że wirus Ebola dotrze do USA.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia w rezultacie zarażenia wirusem zmarło w zachodniej Afryce blisko 730 osób, a ponad 1300 zostało zarażonych. Nie istnieje obecnie lek na wirusa Ebola, a śmiertelność wśród osób zarażonych może sięgać 90 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Epidemia Eboli. Sprawdź, co z podróżowaniem Nawet jeśli jeden z pasażerów byłyby zarażony, to ryzyko zakażenia przez inne osoby przebywające na pokładzie samolotu byłoby niewielkie.
Władze Wenezueli nie wjadą już do tego kraju Organizacja broniąca praw człowieka Human Rights Watch w maju opublikowała raport, w którym zarzuciła sędziom i prokuratorom w Wenezueli ignorowanie dowodów systematycznego łamania praw człowieka.
Rozczarowujące dane o sprzedaży w USA Sprzedaż detaliczna w czerwcu wzrosła o 0,2 procent miesiąc do miesiąca, podczas gdy poprzednio wzrosła o 0,5 procent po korekcie.
Tagi: wirus ebola, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz