Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Epidemia Eboli. Zamieszki w ogarniętej epidemią stolicy Liberii

0
Podziel się:

Lekarze obawiają się, że walka z wirusem będzie szczególnie trudna w gęsto zaludnionym, wielkim mieście.

Epidemia Eboli. Zamieszki w ogarniętej epidemią stolicy Liberii
(PAP/EPA/AHMED JALLANZO)

Z slumsach Monrowii wybuchły zamieszki, gdy wojsko usiłowało narzucić tam kwarantannę w związku z epidemią eboli. Lekarze obawiają się, że walka z wirusem będzie szczególnie trudna w gęsto zaludnionym, wielkim mieście - pisze dziś New York Times.

Żołnierze i policja zablokowali drogi prowadzące do zamieszkanego przez dziesiątki tysięcy ludzi slumsu West Point. Zablokowano nawet nabrzeże, by ludzie nie mogli się wydostać z otoczonego kordonem terenu, poddanego rygorystycznej kwarantannie - pisze _ NYT _.

Reakcja tłumu była gwałtowna, w stronę żołnierzy posypały się kamienie, młodzi mężczyźni rzucili się w ustawione przez wojsko, zwieńczone drutem kolczastym barykady. Wojsko zaczęło strzelać ostrą amunicją. Ranny został 15-letni chłopiec i jeden z żołnierzy.

Starcia uliczne to nowe skutki uboczne rozprzestrzeniającej się szybko epidemii eboli. Ludzie nie ufają zachodniej medycynie, próbują odbić swoich bliskich poddanych kwarantannie, są podejrzliwi wobec wszelkich decyzji władz - wyjaśnia nowojorski dziennik.

Rząd Liberii i eksperci robią tymczasem co w ich mocy, obawiając się, że w gęsto zaludnionej stolicy, w fatalnych warunkach sanitarnych, przy całkowicie niewydolnym systemie opieki medycznej nie uda się powstrzymać epidemii - podaje _ NYT _.

_ To nasze pierwsze doświadczenie (z epidemią) w stolicy kraju i wszystko wskazuje na to, że tutaj rozwija się ona znacznie szybciej _ - powiedział dr David Kaggwa w rozmowie z _ NYT _.

Wiele szpitali w stolicy zostało zamkniętych po tym, jak pracownicy zmarli na skutek zarażenia ebolą. _ Tutaj dramat kryje drugi dramat, polegający na załamaniu systemu opieki medycznej _ - powiedziała szefowa organizacji Lekarze bez Granic Joanne Liu.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent wprowadziła godzinę policyjną Prezydent Liberii Ellen Johnson Sirleaf ogłosiła kwarantannę w jednej z dzielnic stolicy kraju Monrovii aby zahamować rozprzestrzenianie się wirusa Ebola.
Oni pomogą krajom dotkniętym wirusem Ebola Trzy kraje dotknięte największą epidemią gorączki krwotocznej w historii otrzymają łącznie 50 mln dolarów pomocy.
Wirus Ebola w Warszawie? Będzie tu badany Objawami choroby, która rozwija się około 3 tygodni, są: wysoka gorączka, biegunka, wymioty.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)