Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
epidemia eboli
27.09.2014 17:22

Epidemia Eboli. Szczepionki przeciw wirusowi dopiero w styczniu

Wciąż trwają badania kliniczne nad dwoma potencjalnymi szczepionkami. Wcześniej eksperci mieli nadzieję, że będą one gotowe do podania w listopadzie

Podziel się
Dodaj komentarz
(Army Medicine)

Opóźniają się prace nad szczepionkami przeciw Eboli - twierdzi Światowa Organizacja Zdrowia. Pierwsze dawki mają być dostępne najwcześniej na początku przyszłego roku.

Według WHO, trwają badania kliniczne nad dwoma potencjalnymi szczepionkami. Wcześniej eksperci mieli nadzieję, że będą one gotowe do podania w listopadzie, teraz mowa jest o styczniu. Szczepionki produkują firmy GlaxoSmithKline i New Link. W pierwszej partii ma być ponad dziesięć tysięcy dawek.

- _ To nie będą masowe szczepienia. W przyszłym tygodniu zastanowimy się, komu najpierw podać szczepionki _- wyjaśniał w radiu ONZ doktor Marie Paule Kieny z WHO.

Jednocześnie naukowcy starają się ocenić, na ile skuteczne w leczeniu są transfuzje krwi czy eksperymentalny lek ZMapp. Do tej pory w Afryce Zachodniej na Ebolę zmarło ponad trzy tysiące ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Europejscy lekarze proszą rządy o pomoc Eksperci w dziedzinie zdrowia z 16 krajów proszą rządy o pomoc.
Epidemia eboli "może przerodzić się w kryzys" Eksperci w dziedzinie zdrowia z 16 europejskich krajów, między innymi z Polski, w liście otwartym zaapelowali do rządów o zwiększenie pomocy.
WHO ostrzega: epidemia Eboli trwa. 3000 ofiar Zweryfikowanie danych sugeruje, że rozmiary epidemii są większe, niż się szacuje.
Tagi: epidemia eboli, wirus ebola, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz