Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Elektroniczny system rejestracji już od 1 stycznia

0
Podziel się

Minister zdrowia podkreślił, że pacjenci będą mogli legitymować się w przychodni tylko dowodem osobistym.

Elektroniczny system rejestracji już od 1 stycznia
(Jan Bielecki/East News)
bEseVFWt

Bartosz Arłukowicz podkreślił w radiowej Jedynce, że nowy system będzie ułatwieniem dla pacjentów. - _ Chodzi nam o to, aby przejść z systemu analogowego na system cyfrowy, aby z zasady sprawdzania pacjenta przejść do zasady zaufania do pacjenta. Trzeba jasno powiedzieć, że w momencie, gdy pacjent przychodzi do przychodni, będzie mógł skorzystać z porady lekarskiej na podstawie tylko numeru PESEL _ - podkreśla Arłukowicz.

Minister dodał, że jeśli pacjent nie znajdzie się w nowym systemie, to będzie mógł skorzystać ze świadczenia na podstawie oświadczenia. Przed świętami do podjęcia pracy w nowym systemie było gotowych 70 procent przychodni. Minister dodał, że wprowadzenie systemu elektronicznego przyczyni się do skrócenia kolejek w przychodniach. Ma temu służyć także ułatwienie młodym lekarzom dostępu do specjalizacji. Odpowiednie przepisy wprowadzono kilka dni temu.

Bartosz Arłukowicz przyznał, że po aktualizacji listy leków refundowanych nie znalazły się na niej dwa leki stosowane w terapii czerniaka. Wpisano na nią jednak, jego zdaniem, wiele innych nowoczesnych leków, między innymi na choroby nowotworowe, cukrzycę i łuszczycę. Komentując krytykę systemu refundacji leków ze strony opozycji, Arłukowicz przypomniał, że nie zmieniła ona tego systemu, kiedy sprawowała władzę.

bEseVFWv
Czytaj więcej w Money.pl
Do lekarza wystarczy tylko numer PESEL Senacka komisja zdrowia nie zgłosiła dzisiaj żadnych poprawek do noweli ustawy, która ma wprowadzić możliwość sprawdzenia przez internet, czy pacjent posiada uprawnienie do świadczeń medycznych.
U lekarza będzie wystarczył PESEL Do weryfikacji tego, czy pacjent jest ubezpieczony będzie wystarczył dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport.
Sędzia rozstrzygnął jak leczyć dziecko Lekarze zoperowali raka mózgu siedmioletniego chłopca w październiku, ale kiedy orzekli, że będzie mu potrzebny drugi zabieg, matka zbiegła z nim z domu i ukryła się u znajomych.
bEseVFWW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)