Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Eksplozja w Afganistanie. Ranny polski oficer

0
Podziel się:

Do zdarzenia doszło w trakcie przejazdu kolumny BOR na trasie Kabul - Bagram.

Eksplozja w Afganistanie. Ranny polski oficer
(Kate Holt /eyevine/EAST NEWS)

W wyniku eksplozji ładunku wybuchowego ranny został funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformował rzecznik prasowy BOR mjr Dariusz Aleksandrowicz.

Do zdarzenia doszło około godziny 7 rano czasu polskiego w trakcie przejazdu kolumny BOR na trasie Kabul - Bagram. _ - Na skutek eksplozji improwizowanego ładunku wybuchowego (IED) podłożonego w odległości 25 km od miejsca docelowego jeden funkcjonariusz BOR został ranny w ramię _ - powiedział Aleksandrowicz.

_ Obecnie funkcjonariusz przebywa w szpitalu w Bagram, a jego stan oceniany jest jako stabilny. Kolumna BOR realizowała planowy przejazd bez osób ochranianych. Unieruchomieniu uległ jeden pojazd kolumny _ - dodał.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier pomoże w spotkaniu z liderem talibów Premier Pakistanu Nawaz Sharif przyrzekł Afgańczykom, że pomoże w zaaranżowaniu dalszych rozmów między przedstawicielami władz Afganistanu a dawnym dowódcą talibskim.
Będzie śledztwo po amerykańskim ostrzale Prezydent Afganistanu Hamid Karzaj oświadczył wczoraj, iż ostrzał wskazuje, że USA nie liczą się z życiem afgańskich cywilów. Dziecko, które zginęło w zbombardowanym domu miało według władz afgańskich 2-3 lata.
Karzaj potępił atak USA, w którym zginęło dziecko Prezydent Afganistanu napiętnował zbombardowanie domu w prowincji Helmand.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)