Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ekspert: Za mało czasu by być pewnym systemu informatycznego PKW

0
Podziel się:

Po testach sędziowie PKW zdecydują jaką metodą będą obliczać wyniki II tury wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów.

Ekspert: Za mało czasu by być pewnym systemu informatycznego PKW
(Andrzej Stawinski/REPORTER)
bEEqsQtN

Za mało czasu by być pewnym systemu informatycznego PKW - uważa Konstanty Młynarczyk z magazynu Nowych Technologii Chip.

Państwowa Komisja Wyborcza przeprowadzała dziś przed południem testy systemu informatycznego, który oblicza głosy wyborców.

Po testach sędziowie PKW zdecydują jaką metodą będą obliczać wyniki II tury wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów.

bEEqsQtP

Konstanty Młynarczyk wyjaśnia, że było zbyt mało czasu by system mógł zostać odpowiedni przygotowany do II tury wyborów. _ - To już ostatnia próba generalna, a to czy poprawki zadziałają jest bardzo wątpliwe. Szanse oceniam pół na pół. _

Konstanty Młynarczyk dodaje, że prawdopodobnie system informatyczny PKW został sprawdzony pod kontem pracy pod obciążeniem._ - Można symulować obciążenie serwerów, ale w życiu zdarzają się sytuacje, których nie da się przewidzieć - _ocenił.

Wnioski z prób ma przedstawić przewodniczący PKW Stefan Jaworski. W II turze wyborów wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów w 890 gminach.

Czytaj więcej w Money.pl
Miller ujawnia 15 propozycji dla prezydenta Wśród nich jest ujednolicenie wyglądu lokali wyborczych. Według tej propozycji, urny znajdowałyby się zawsze w tym samym miejscu, _ nie w kącie _, a kabina wyborcza byłaby _ kabiną _.
Komorowski o wyborze nowego składu PKW Prezydent spotkał się dziś z prezesem Trybunału Konstytucyjnego Andrzejem Rzeplińskim, z prezesem Naczelnego Sądu Administracyjnego Romanem Hauserem oraz I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf.
Prezes PiS nie ma wątpliwości: Wybory sfałszowano! - _ Ja wiem, że was to boli, ale sfałszowaliście wybory _ - mówił dziś Jarosław Kaczyński. W odpowiedzi premier nie szczędziła mu ostrych słów.
bEEqsQuq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)