Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
trawny
01.04.2010 15:42

Eksmisja w Nartach wstrzymana

Polskie rodziny opuszczą dom Agnes Trawny gdy gmina zapewni im mieszkania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Monika Kaczyńska)

*Eksmisja z domu Agnes Trawny w Nartach tymczasowo wstrzymana. Olsztyński sąd orzekł, że rodziny Moskalików i Głowackich wyprowadzą się dopiero wtedy, gdy gmina Jedwabno zapewni im lokale zastępcze. *

W listopadzie ubiegłego roku sąd rejonowy nakazał obu rodzinom opuszczenie domu i oddanie go Niemce. Pomoc obu rodzinom zaoferował wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski. Rodzina Głowackich przyjęła mieszkanie w Kamionku, Moskalikowie nie skorzystali z oferty.

Trawny wyrokiem Sądu Najwyższego w grudniu 2005 r. odzyskała gospodarstwo wraz z ziemią i lasem w Nartach - nieruchomość jest jej ojcowizną. Zgodnie z ustawą o ochronie praw lokatorów, Moskalikowie i Głowaccy mogli mieszkać w Nartach do 13 grudnia 2008 roku. Ponieważ do tej pory nie wyprowadzili się dobrowolnie, Trawny założyła im sprawę o eksmisję.

Trawny wygrała już w Sądzie Okręgowym w Olsztynie (w pierwszej instancji) proces za nieruchomości utracone na rzecz Skarbu Państwa po wyjeździe do Niemiec. Sąd zdecydował, że otrzyma 1 mln 108 tys. zł. Trawny domagała się 1,5 mln zł. Jednocześnie sąd nakazał Trawny pokrycie kosztów sądowych w wysokości 50 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny. Prokuratoria Generalna Skarbu Państwa złożyła apelację. Jak poinformował pełnomocnik Trawny, Sąd Apelacyjny w Białymstoku zajmie się sprawą pod koniec kwietnia.

Trawny wyemigrowała do Niemiec

Tagi: trawny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz