Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ekshumacja Gosiewskiego już wkrótce. Jest oświadczenie

0
Podziel się

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie zarządziła ekshumację zwłok Przemysława Gosiewskiego.

Ekshumacja Gosiewskiego już wkrótce. Jest oświadczenie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEhIGyqd

Prokuratorzy wojskowi jeszcze nie zdecydowali, czy w badaniach szczątków Przemysława Gosiewskiego [na zdjęciu] będzie uczestniczył ekspert ze Stanów Zjednoczonych. Domaga się tego wdowa Beata Gosiewska.

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie zarządziła ekshumację zwłok Przemysława Gosiewskiego, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem._ - Ma się ona odbyć w najbliższym czasie _- poinformował rzecznik prasowy Naczelnej Prokuratury Wojskowej Zbigniew Rzepa.

Jak wyjaśnił Zbigniew Rzepa, w śledztwie pojawiały się wątpliwości związane z treścią dokumentacji sądowo - medycznej dotyczącej śp. Przemysława Gosiewskiego. Ponieważ- jak czytamy w oświadczeniu- mimo starań jednoznacznie nie wyjaśniono tych wątpliwości, Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie zwróciła się do biegłych z Katedry Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu, o stosowną opinię.

bEhIGyqf

Biegli uznali, że wątpliwości tych nie da się wyjaśnić w inny sposób, jak poprzez oględziny i sądowo - medyczne badanie zwłok, co w konsekwencji oznacza konieczność wyjęcia ciała z grobu.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/136/m203912.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zarzuty;za;smolensk;wiceszef;bor;przesluchany,61,0,1022781.html) *Są zarzuty za Smoleńsk. Generał odwołany * Chodzi o uchybienia podczas przygotowań do lotu z 10 kwietnia 2010 roku.

24 lutego odbyło się spotkanie prokuratorów prowadzących śledztwo z Panią Beatą Gosiewską i jej pełnomocnikiem procesowym mec. Rafałem Rogalskim. W czasie spotkania prokuratorzy poinformowali ich o swoich zamierzeniach procesowych.
Pułkownik Zbigniew Rzepa poinformował, że wczoraj, 15 marca 2012 roku, do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynął wniosek pełnomocnika Pani Beaty Gosiewskiej o rozszerzenie składu powołanego zespołu biegłych.

Wdowa po pośle PiS domaga się powołania w charakterze biegłego pewnego amerykańskiego lekarza, ze specjalizacją z zakresu medycyny sądowej. Miałby on uczestniczyć w oględzinach i sekcji zwłok śp. Przemysława Gosiewskiego.

bEhIGyql

Wojskowa Prokuratura Okręgowa wyjaśnia, że według wnioskodawcy, _ stan polskiej medycyny sądowej daleki jest od standardów przyjętych w rozwiniętych krajach europejskich i USA _. Podał też, iż dołączenie do zespołu wskazanego biegłego będzie miało _ walor transparentności ustaleń eksperckich _. Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie podjęła jeszcze decyzji w sprawie rozpatrzenia wniosku mec. Rafała Rogalskiego.

Rzecznik prasowy Naczelnej Prokuratury Wojskowej podkreśla, że decyzja o przeprowadzeniu ekshumacji zwłok jest decyzją indywidualną o charakterze szczególnym. Do jej podjęcia muszą być spełnione określone przesłanki formalno - prawne oraz zgromadzony odpowiedni materiał dowodowy, w oparciu o który może nastąpić takie rozstrzygnięcie procesowe.

Czytaj więcej o konsekwencjach katastrofy smoleńskiej
Części Tupolewa w domach zwykłych ludzi Wojskowa prokuratura przesłucha burmistrza Ursynowa, który podczas wizyty w Smoleńsku widział ukryte części prezydenckiego tupolewa.
"Wybór tych patronów, to akt wielkiej odwagi" Kaczyński: _ Trzeba pamiętać o tych, którzy zginęli. Nie był to zwykły wypadek _.
NIK atakuje Sikorskiego, minister się broni MSZ nie zgadza się ze stwierdzeniem z raportu NIK ws. lotów VIP.
bEhIGyqG
KOMENTARZE
(0)