Notowania

steven sotloff
02.09.2014 20:55

Egzekucja kolejnego dziennikarza z USA

Dżihadyści z Państwa Islamskiego opublikowali w internecie wideo z egzekucją amerykańskiego zakładnika, uprowadzonego w 2013 roku w Syrii dziennikarza Stevena Sotloffa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Dżihadyści z Państwa Islamskiego opublikowali w internecie wideo z egzekucją amerykańskiego zakładnika, uprowadzonego w 2013 roku w Syrii dziennikarza Stevena Sotloffa. Egzekucji dokonano przez ścięcie głowy.

Wideo zawiera również wezwanie do rządów, by wycofały się z _ sojuszu zła Ameryki przeciwko Państwu Islamskiemu _, i grozi egzekucją kolejnego zakładnika, Brytyjczyka Davida Hainesa.

Związanego nieformalną współpracą z magazynami _ Time _ i _ Foreign Policy _ Sotloffa widziano po raz ostatni w Syrii w sierpniu 2013 roku, zanim w ubiegłym miesiącu pojawił się w materiale wideo Państwa Islamskiego, przedstawiającym egzekucję amerykańskiego zakładnika Jamesa Foleya. Zapowiedziano wtedy, że Sotloff zostanie stracony, jeśli USA nie wstrzymają ataków lotniczych na formacje Państwa Islamskiego w Iraku.

W nagranym na wideo przesłaniu matka Sotloffa Shirley zaapelowała 27 sierpnia do samozwańczego kalifa Państwa Islamskiego Abu Bakra al-Bagdadiego o uwolnienie jej syna.

Biały Dom oświadczył, że na razie nie może potwierdzić doniesień o opublikowaniu przez Państwo Islamskie wideo z egzekucją Sotloffa. Jak powiedział prezydencki rzecznik Josh Earnest, jeśli takie wideo istnieje, zostanie dokładnie przeanalizowane, a myśli i modlitwy pracowników administracji rządowej są z rodziną Sotloffa.

Czytaj więcej w Money.pl
Wideo z egzekucji dziennikarza autentyczne Śmierć amerykańskiego reportera Jamesa Foleya potwierdziła rodzina.
Śmiertelny zastrzyk nie działał. "Charczał" Adwokaci skazańca twierdzą, że tak długie wykonywanie kary naruszyło prawo do egzekucji bez okrucieństwa.
Masakra w Iraku. Islamiści zabili 160 żołnierzy Bojownicy opublikowali zdjęcia z egzekucji. Widać na nich pojmanych żołnierzy zmuszanych do położenia się w płytkich rowach.
Tagi: steven sotloff, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz