Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Egzekucja amerykańskiego dziennikarza. Brytyjczycy usuwają film z sieci

1
Podziel się:

Brytyjski premier David Cameron wypowiedział wojnę między innymi propagandzie dżihadu w internecie.

Egzekucja amerykańskiego dziennikarza. Brytyjczycy usuwają film z sieci
(PrntScrn/YouTube)

Po ścięciu amerykańskiego dziennikarza przez brytyjskiego dżihadystę z organizacji ISIL rząd w Londynie zapowiedział rygorystyczne przestrzeganie istniejących i wprowadzenie nowych praw do walki z islamizmem. Brytyjski premier David Cameron wypowiedział wojnę między innymi propagandzie dżihadu w internecie.

Egzekucji Jamesa Foley'a dokonał przypuszczalnie dżihadysta, którego byli zakładnicy w Syrii identyfikują jako _ Johna _ - jednego z czwórki brytyjskich strażników przezwanej _ Beatlesami _. Stąd tak ostra brytyjska reakcja na wideoklip.

Tym silniejsza, że internet zidentyfikowano już dawno jako jedno z głównych źródeł radykalizacji brytyjskich muzułmanów. Komendant Scotland Yardu, Bernard Hogan-Howe powiedział, że już samo oglądanie wideoklipu jest technicznie przestępstwem. Policja ograniczy jednak ściganie do osób publikujących ten film.

Tymczasem strona internetowa YouTube zablokowała wideoklip ze ścięciem Jamesa Foley'a kilka minut po jego zamieszczeniu. Twitter zamyka konta osób, które publikują ten materiał. Inne forum społecznościowe - Diaspora, które nie ma centralnego mechanizmu kontroli - przyznało jednak, że nie jest w stanie usuwać materiałów publikowanych przez Islamskie Państwo w Iraku i Syrii.

Shiraz Maher z Międzynarodowego Centrum Badań nad Radykalizacją przy King's College w Londynie powiedział BBC: _ To wideo jest szeroko dostępne, na wielu stronach internetowych. To raczej syzyfowa praca. Jeśli się je usunie z jednej strony, pojawia się niemal natychmiast gdzieś indziej _.

Czytaj więcej w Money.pl
Niepodległa Szkocja? Więc bez funta Na pozostawienie Szkotom funta zgodziłoby się zaledwie 23 proc. Anglików.
20 imigrantów zamkniętych w ciężarówce Niektórym z zatrzymanych udzielono na miejscu doraźnej pomocy z powodu odwodnienia, ale nikogo nie przewieziono do szpitala.
Polska pomoc dotarła na północ Iraku - _ Transport obejmował między innymi namioty, żywność, koce, łóżka polowe, śpiwory, artykuły pierwszej pomocy _ - tłumaczy wiceszef MSZ.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Ewa
3 lata temu
To USA i GB stworzylo ISIS.