Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo jazdy
10.02.2013 07:44

Egzaminy na prawo jazdy. Zaje tylko co dziesiąty

Większość oblewa z powodu niewiedzy, zdenerwowania, czy technicznych błędów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artur Barbarowski/East News)

Tylko co dziesiąty zdający na prawo jazdy w Warszawie przechodzi nowy egzamin teoretyczny. Większość oblewa z powodu niewiedzy, zdenerwowania, czy technicznych błędów.

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie Andrzej Szklarski podkreśla, że do starych egzaminów teoretycznych wiele osób uczyło się na pamięć odpowiedzi na konkretne pytania. Dziś muszą myśleć, bo wiele pytań pokazuje prawdziwe sytuacje na drodze:

_ - Ludzie nie myślą - _martwi się Szklarski. _ - Uczyli się na pamięć z płyty, pod zdjęcie i to była cała wiedza. Teraz muszą myśleć. _

Szef warszawskiego WORD podkreśla, że zdający boją się nowych testów i często gubi ich zdenerwowanie:

POSŁUCHAJ ANDRZEJA SZKLARSKIEGO

Od trzech tygodni obowiązują nowe zasady egzaminów teoretycznych na prawo jazdy. Zmieniła się forma egzaminu i treść pytań. Nowością dla kandydatów na kierowców jest test, podczas którego egzaminowany obserwuje prawdziwe zdarzenia na drodze.

Czytaj więcej w Money.pl
Dochody z fotoradarów powinny pójść na... Przeznaczenie dochodów z fotoradarów bezpośrednio na Krajowy Fundusz Drogowy - zakłada przygotowany przez SLD projekt zmian w Prawie o ruchu drogowym.
Polacy muszą być gotowi. "Szybkie zmiany" Jerzy Wenderlich z SLD. - Jest to czysty fiskalizm, czysta chęć łupienia kury. Z kolei poseł Protasiewicz z PO uważa jednak, że wszelkie protesty ustaną, gdy wszyscy przekonają się, że dzięki fotoradarom, bezpieczeństwo na polskich drogach, zwiększa się.
Ograniczą liczbę fotoradarów o 80 procent? Posłowie domagają się też pozostawienia ich jedynie tam, gdzie poprawiają bezpieczeństwo, np. przy szkołach i szpitalach.
Tagi: prawo jazdy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz