Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Egzaminy na prawo jazdy. Przy przetargu złamano prawo?

0
Podziel się

Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie ministerstwa transportu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez konsorcjum ITS - Sygniti przy przetargu na system do egzaminów teoretycznych na prawo jazdy.

Egzaminy na prawo jazdy. Przy przetargu złamano prawo?
(Artur Barbarowski/East News)
bEiJzyBN

Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie ministerstwa transportu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez konsorcjum ITS - Sygniti przy przetargu na system do egzaminów teoretycznych na prawo jazdy. Resort podejrzewa, że konsorcjum podało nieprawdę w dokumentacji.

O tej sprawie w środę mówił wiceminister transportu Tadeusz Jarmuziewicz podczas posiedzenia sejmowej podkomisji stałej ds. transportu i drogownictwa. _ Jedna z ofert została tak zredagowana, że mogło zaistnieć i według mnie jest duże prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa i skierowałem sprawę do prokuratury _ - mówił Jarmuziewicz.

Zawiadomienie wpłynęło do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ 19 lutego. Śledczy będą sprawdzać m.in., czy konsorcjum podało nieprawdę w dokumentacji. Chodzi o informację dotyczącą dostępu do systemu teleinformatycznego starostw, które wydają prawa jazdy.

bEiJzyBP

_ - W zawiadomieniu wskazano, że ten system nie jest zintegrowany z systemem wydającym prawa jazdy _ - powiedziała dzisiaj rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, prok. Renata Mazur.

Jak poinformowała decyzję w sprawie ewentualnego wszczęcia śledztwa prokuratura podejmie w ciągu najbliższych trzech tygodni. _ - Od tego też zależy ewentualna kwalifikacja tego czynu _ - powiedziała Mazur.

19 stycznia weszła w życie nowela ustawy o kierujących pojazdami, która wprowadziła m.in. nowy system egzaminów teoretycznych oraz elektroniczny obieg dokumentów. Kandydaci na kierowców muszą zarejestrować się w wydziałach komunikacji w starostwach, gdzie tworzy się im tzw. osobisty profil, potem przejść kurs i na koniec zapisać się na egzamin w jednym z 49 Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, które mają dostęp do profili.

Za system związany z profilem kandydata na kierowcę tworzony w starostwach odpowiada Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, która podpisała umowy z 14 WORD-ami. Umowy z pozostałymi trzydziestoma pięcioma ośrodkami ma Instytut Transportu Samochodowego (ITS).

bEiJzyBV
Czytaj więcej w Money.pl
Stokłosa dostanie 8 lat więzienia? Tak chce... Łącznie Stokłosa oskarżony jest o 21 przestępstw.
Przemycili narkotyki warte 2,5 miliona zl Za kierowanie grupą przestępczą, która przywiozła pociągami 90 kg heroiny z Turcji do Polski odpowie przed sądem Zbigniew W.
Zginął broniąc dziewczyny. Prokuratura... Łódzka prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o aresztowanie Rafała N., podejrzanego o zabójstwo 20-latka w centrum miasta.
bEiJzyCq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)