Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Egzamin na prawo jazdy. Zatrzymania za łapówki

0
Podziel się:

Małopolska policja zatrzymała dwóch pośredników i jednego egzaminatora w związku aferą w Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Egzamin na prawo jazdy. Zatrzymania za łapówki
(Artur Barbarowski/East News)

Kolejne trzy osoby zatrzymane za _ ułatwianie _ w zdaniu egzaminu na prawo jazdy. Małopolska policja zatrzymała dwóch pośredników i jednego egzaminatora w związku aferą w Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Za załatwienie przychylności na egzaminie mieli brać od kursantów po 10 tysięcy złotych łapówki. Byli na tyle nieostrożni, że oferowali _ pomoc _ przez ogłoszenia w internecie - mówi Katarzyna Padło z małopolskiej policji._ _

_ - Gdy osoby były chętnie i zgłaszały się do pośredników i dawały łapówkę, wówczas pośrednicy obiecywali pomoc i mówił, że załatwi przychylność egzaminatora, a później jak osoba już trafiała na egzamin korzystała z pomocy egzaminatora _ - wyjaśniła policjantka.

Zdanie egzaminu za łapówki mogło kupić ponad 200 osób. W związku z aferą w placówce Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu zatrzymanych zostało już 15 osób.

Wśród nich są dyrektor placówki, właściciele oraz instruktorzy szkół nauki jazdy z terenu województwa małopolskiego, egzaminator i pośrednicy. Policja w tej sprawie przewiduje dalsze zatrzymania.

Czytaj więcej w Money.pl
Pogrom na egzaminach na prawo jazdy Większość oblewa z powodu niewiedzy, zdenerwowania, czy technicznych błędów.
Za takie prawo jazdy można trafić za kratki Świętokrzyska policja apeluje o zgłaszanie się osób, które za łapówkę uzyskały prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)