Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
28.07.2008 09:38

Egzamin dla przyszłych adwokatów i radców - tylko pisemny

Nie będzie odpytywania ustnego aplikantów, którzy rozpoczęli szkolenie w 2006 r. i później.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nie będzie odpytywania ustnego aplikantów adwokackich i radcowskich, którzy rozpoczęli szkolenie w 2006 r. i później. Będą oni zdawać pisemny egzamin zawodowy zorganizowany przez ministra sprawiedliwości.

Rezygnację z odpytywania ustnego przewiduje projekt zmian w ustawach o zawodach prawniczych, który we wtorek ma przyjąć rząd - donosi _ Rzeczpospolita _.

Nowelizacja usunie luki powstałe w przepisach po wyrokach Trybunału Konstytucyjnego. Trybunał zakwestionował m.in. przepisy o komisjach egzaminacyjnych - czytamy w gazecie.

Tymczasem aplikanci z rocznika 2006 będą zdawać egzaminy zawodowe już w przyszłym roku. Egzamin adwokacie i radcowskie będzie przeprowadzać komisja złożona z przedstawicieli ministra i korporacji. Będzie on tylko pisemny, złożony z pięciu części.

Pierwszą częścią ma będzie test zawierający 100 pytań z wiedzy prawniczej. Podczas kolejnych czterech kandydat będzie musiał przygotować pisma prawne na podstawie akt lub stanu faktycznego. Od wyniku egzaminu zdający będą mogli się odwołać do komisji egzaminacyjnej II stopnia. Egzamin oblany będzie można powtarzać- podaje dziennik.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: wiadomości, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz