Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Egipt: Surowe wyroki dla blisko 200 więźniów

0
Podziel się:

Wśród skazanych są studenci uniwersytetu w mieście Mansura i członkowie Bractwa Muzułmańskiego.

Egipt: Surowe wyroki dla blisko 200 więźniów
(flyvancity/CC/Flickr)

Sąd skazał 155 zwolenników Bractwa Muzułmańskiego na więzienie, w tym 54 na dożywocie - poinformowało źródło sądowe. Wyroki zapadły w sprawie związanej z sierpniowymi demonstracjami w Delcie Nilu po obaleniu prezydenta Mohammada Mursiego.

Poza skazanymi na dożywocie pozostali otrzymali kary pozbawienia wolności na 3-10 lat. Zarzuty obejmowały zabójstwa, przemoc, ataki na siły bezpieczeństwa, podżeganie do przemocy i chaosu oraz przynależność do nielegalnego ugrupowania.

Wśród skazanych są studenci uniwersytetu w mieście Mansura i członkowie Bractwa - sprecyzowała agencja MENA. Obalony 3 lipca prezydent Mursi należał do Bractwa przed objęciem urzędu w czerwcu 2012 roku.

W ostatnich miesiącach na uniwersytetach nasiliły się protesty przeciwko jego obaleniu. Przed budynkiem sądu policja w środę rozproszyła gazem łzawiącym demonstrujących przeciwko werdyktowi.

Czytaj więcej w Money.pl
Egipt: Ponad sto osób skazanych na więzienie Od odsunięcia od władzy prezydenta Mursiego (na zdj.) w lipcu 2013 roku tysiące jego zwolenników trafiły do więzienia, a setki w masowych procesach skazano na śmierć lub kary długoletniego więzienia.
Egipt: Kara śmierci dla 683 członków opozycji Ten sam sąd zamienił na dożywocie kary śmierci orzeczone ponad miesiąc temu wobec 500 innych zwolenników Bractwa Muzułmańskiego.
Ostra krytyka ONZ wobec władz Egiptu Tak ostrych słów wobec egipskich władz z ONZ nie słyszano już dawno.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)