Notowania

zamieszki w egipcie
19.08.2013 06:00

Egipt: masakra podczs próby ucieczki z więzienia

Napastnicy, zwolennicy Bractwa Muzułmańskiego - dodaje agencja - otworzyli ogień do policjantów i próbowali uwolnić więźniów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Z Kairu nadchodziły w niedzielę sprzeczne informacje na temat okoliczności, w których doszło do śmierci 36 islamistów. Najczęściej powtarza się w agencjach wersja wydarzeń, według której zginęli oni zastrzeleni lub uduszeni gazem łzawiącym podczas próby ucieczki.

Oficjalna agencja MENA podaje, że uzbrojona grupa zaatakowała w pobliżu więzienia Abu Zabal w północnej części Kairu samochodowy konwój policyjny, w którym przewożono 612 islamistów.

Według agencji niektórzy z nich zmarli wskutek uduszenia gazem łzawiącym.

Napastnicy, zwolennicy Bractwa Muzułmańskiego - dodaje agencja - otworzyli ogień do policjantów i próbowali uwolnić więźniów.

Niektórzy napastnicy zginęli podczas ataku - pisze MENA, nie podając liczby ofiar.

Według wyjaśnień uzyskanych od władz wojskowych przez agencję Reutera niektórzy z przewożonych więźniów udusili się w karetkach policyjnych z braku powietrza podczas ataku Braci Muzułmańskich.

Od środy zginęło w Egipcie według oficjalnych danych do 900 osób. Policja podaje, ze aresztowała podczas ostatnich wydarzeń ponad 1000 sympatyków i członków Bractwa Muzułmańskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Masowa ucieczka przestępców z więzienia Ponad tysiąc osadzonych w więzieniu w Bengazi we wschodniej Libii dziś z niego zbiegło. Większość odbywała wyroki za poważne przestępstwa - poinformowały libijskie siły bezpieczeństwa.
11 więźniów uciekło z więzienia. Są groźni Dwaj ze zbiegów zostali odnalezieni w pobliskim kościele i aresztowani. Wszyscy uciekinierzy są Albańczykami.
Brawurowa ucieczka z więzienia. Jak w filmie Dwaj więźniowie w Kanadzie wykazali się nie lada brawurą, podejmując się w niedzielę ucieczki z więzienia helikopterem - podała kanadyjska policja.
Tagi: zamieszki w egipcie, opozycjoniści, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz