Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Edward Snowden
07.07.2013 18:19

Edward Snowden z azylem w Wenezueli?

Kraj ten pozostaje w ostrym konflikcie z USA. Gorzej nie będzie. On nie może przecież mieszkać na lotnisku Szeremietiewo - twierdzi polityk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Wpływowy szef komisji spraw międzynarodowych rosyjskiej Dumy Aleksiej Puszkow zachęca byłego pracownika amerykańskiego wywiadu Edwarda Snowdena, oskarżanego przez USA o ujawnienie tajnych informacji, by przyjął ofertę azylu w Wenezueli - pisze agencja * *Associated Press *. *

Aleksiej Puszkow, który, jak pisze AP, często wypowiada się w imieniu Kremla, napisał na Twitterze: _ Azyl dla Snowdena w Wenezueli byłby najlepszym rozwiązaniem. Kraj ten pozostaje w ostrym konflikcie z USA. Gorzej nie będzie. Nie może przecież mieszkać na lotnisku Szeremietiewo _.

Przedstawiciele władz rosyjskich twierdzą, że Snowden utknął w strefie tranzytowej lotniska Szeremietiewo po przylocie dwa tygodnie temu z Hongkongu. Snowden nie może podróżować, gdyż USA anulowały jego paszport.

Uwagi Puszkowa, jak pisze AP, zdają się świadczyć, że Kreml pragnie się pozbyć jak najszybciej dawnego analityka Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), który obecnie jest ścigany przez władze USA pod zarzutem szpiegostwa.

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro zaoferował azyl Snowdenowi. Zrobili to też prezydent Boliwii Evo Morales i prezydent Nikaragui Daniel Ortega. Na razie nic nie wiadomo o ewentualnej reakcji Snowdena, który musiałby otrzymać stosowne dokumenty podróżne i znaleźć sposób na przelot do Ameryki Południowej.

Jedyny bezpośredni lot z Moskwy wiedzie do Hawany na Kubie i przebiega nad Europą i USA, co może wywołać komplikacje. Niektóre państwa europejskie odmówiły przed kilkoma dniami prezydentowi Boliwii Evo Moralesowi przelotu przez ich przestrzeń powietrzną w związku z podejrzeniami, że na pokładzie jego samolotu może znajdować się Edward Snowden.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent Morales oferuje azyl Snowdenowi Ofertę azylu składa w proteście przeciwko USA i państwom europejskim.
Wenezuela oferuje azyl Snowdenowi Snowden poprosił o azyl w 21 państwach, w tym także w Polsce. Wiele państw już odrzuciło jego prośbę.
Posłowie z wyspy chcieli ratować agenta Aby uzyskać schronienie w Islandii, poszukiwany były agent musiałby dotrzeć na teren tego kraju.
Tagi: Edward Snowden, snowden, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz