Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Edward Snowden
23.09.2013 14:51

Edward Snowden w Rosji. Na razie nie spotka się z rodziną

Były współpracownik CIA i Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) Edward Snowden wciąż nie jest w Rosji bezpieczny - powiedział dzisiaj jego adwokat Anatolij Kuczerena.

Podziel się
Dodaj komentarz
(imago stock&people/EAST NEWS)
na zdj. Edward Snowden

Były współpracownik CIA i Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) Edward Snowden, który otrzymał azyl tymczasowy w Rosji, wciąż nie jest bezpieczny - powiedział dzisiaj jego rosyjski adwokat Anatolij Kuczerena.

Tym też tłumaczy odraczanie przyjazdu do Rosji członków rodziny Snowdena. W obszernym wywiadzie, którego udzielił tygodnikowi _ Itogi _, Kuczerena powiedział, że dalsze działania Snowdena zostaną omówione w kręgu rodzinnym. Przypomniał, że do Rosji ma przyjechać ojciec Snowdena, nie wykluczył także przyjazdu matki i dziadków.

_ - Dopiero po takim spotkaniu będzie można coś powiedzieć o przyszłej pracy Edwarda i w ogóle o jego planach życiowych _ - powiedział adwokat. Zaznaczył, że dopóki poziom zagrożenia pozostanie tak wysoki, jak jest obecnie, nie można rozpatrywać żadnych wariantów._ - Ponieważ strona amerykańska nie odstąpiła od oskarżeń pod adresem Snowdena, niczego nie można wykluczyć _ - podkreślił Kuczerena.

Snowden nie był widziany publicznie od czasu, gdy 1 sierpnia otrzymał azyl tymczasowy w Rosji po ponad miesięcznym pobycie w strefie tranzytowej moskiewskiego lotniska Szeremietiewo, dokąd przyleciał 23 czerwca z Hongkongu. Waszyngton wielokrotnie apelował do Moskwy o wydanie Snowdena, którego amerykańskie władze oskarżają o szpiegostwo w związku z ujawnieniem programów inwigilacji elektronicznej prowadzonej przez amerykańskie służby.

Na pytanie, czy Snowden znajduje się w hotelu czy w mieszkaniu, w Moskwie czy jej okolicach, Kuczerena odpowiedział, że na terenie Federacji Rosyjskiej. Powiedział, że Snowden ma ochronę z prywatnej firmy, jednocześnie przyznał, że _ to nie rozwiązuje problemu bezpieczeństwa _.

Kuczerena zaznaczył, że jego klient nie siedzi w zamknięciu, lecz _ swobodnie przechadza się ulicami _. _ Gdyby tędy przeszedł, nie poznalibyście go. To kwestia stroju i niewielkiej zmiany wyglądu _ - powiedział Kuczerena, który jest jedynym łącznikiem Snowdena z mediami.

Czytaj więcej w Money.pl
Jak na rynki wpłynie azyl dla Snowdena? Przyznanie czasowego, politycznego azylu byłemu współpracownikowi NSA Edwardowi Snowdenowi ochłodzi stosunki USA-Rosja. Co z reperkusjami rynkowymi?
Pekin mówi o "zakłamaniu i arogancji USA" - _ Snowden wykazał się inicjatywą, demaskując ataki rządu USA na sieci internetowe w Hongkongu i w kontynentalnych Chinach _.
61 tys. operacji hakerskich służb USA Technik komputerowy, który pracował dla Narodowej Agencji Bezpieczeństwa (NSA) mówi, że hakerska aktywność amerykańskiej agencji przeciwko Chinom sięga 2009 r.
Tagi: Edward Snowden, azyl dla snowdena, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz