Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Edukacja w Polsce. Resort sprawiedliwości proponuje warsztaty z prawa

0
Podziel się

Na razie to tylko zajęcia jednorazowe, ale cieszące się ogromną popularnością.

Edukacja w Polsce. Resort sprawiedliwości proponuje warsztaty z prawa
(william87/iStockphoto)
bEieUVdx

Świadomość prawna Polaków jest dramatycznie niska. Znaczna część obywateli nie odróżnia radcy prawnego od adwokata, zaś prawa cywilnego od prawa karnego - takie wnioski przynoszą badania opinii publicznej TNS OBOP na zlecenie Krajowej Izby Radców Prawnych. By to zmienić Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje szkolną edukację. Na początek to jedynie warsztaty jednorazowe, ale cieszące się ogromną popularnością.

Znajomość prawa przydaje się w każdej sytuacji: kiedy robimy zakupy, podpisujemy jakąś umowę albo ściągamy pliki z internetu. Dlatego resort sprawiedliwości jest elastyczny co do tematu przewodniego takich warsztatów.

- _ Konkretne tematy wynikają z aktualnej sytuacji. Coś akurat się wydarzyło i młodzież chce na ten temat porozmawiać ze specjalistą _- mówi Marzena Kruk z MS.

bEieUVdz

Obecnie przeszkolonych zostało już pięć tysięcy uczniów ze szkól ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych. Efekt? Młodzież chce takich lekcji więcej i w konsekwencji pyta, czemu bywa tak, że uczy się przedmiotów, które jej się w życiu nie przydadzą.

Nauczyciele idą za ciosem i proponują, by lekcje prawa wprowadzić do szkół na stałe. ministerstwo edukacji mówi, że to nie takie proste i w zamian jakiś przedmiot musiałby zniknąć. Dodaje jednak, że pochyli się nad problemem.

Czytaj więcej w Money.pl
Rewolucja w polskich szkołach. Będą zmiany Od 1 IX 2015 r. wszystkie firmy prowadzące sklepiki szkolne nie będą mogły sprzedać niezdrowej żywności.
Te pieniądze uratują polskie szkolnictwo? - _ Bardzo mi zależy, żeby dostęp do tych pieniędzy był jak najłatwiejszy, bo tylko to daje szansę, że zawodu będzie się uczyło w warunkach realnych _ - mówiła szefowa MEN.
Związkowcy atakują MEN. "Chaos i arogancja" Wczoraj Kluzik-Rostkowska była gościem 41. Krajowego Zjazdu Delegatów Związku Nauczycielstwa Polskiego, obradującego w Warszawie. Podkreśliła, że w swoich decyzjach zawsze kieruje się dobrem dziecka.
bEieUVea
wiadomości
wiadmomości
kraj
KOMENTARZE
(0)