Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Edukacja w Polsce. Otwieramy się na ukraińskich studentów

0
Podziel się:

Minister nauki jedzie na Ukrainę razem z premier Ewą Kopacz i innymi ministrami.

Edukacja w Polsce. Otwieramy się na ukraińskich studentów
(Stanislaw Kowalczuk/East News)
bEIRSdcl

Profesor Lena Kolarska-Bobińska (na zdjęciu) spotka się dziś z ukraińskim ministrem edukacji i nauki Serhijem Kwitem. Polska minister nauki jedzie na Ukrainę razem z premier Ewą Kopacz i innymi ministrami.

Oprócz rozmów o sytuacji na Ukrainie, obecni ministrowie spotkają się ze swoimi ukraińskimi odpowiednikami. Lena Kolarska-Bobińska i Serhij Kwit będą uzgadniać szczegóły programu Polski Erasmus dla Ukrainy. Jak przypomina minister Kolarska-Bobińska, Polska już gości ukraińskich studentów.

- _ Oczekujemy czterystu nowych studentów. Już trwa rekrutacja na Ukrainie. Możemy się zastanawiać i dyskutować ministrem Kwitem czy zmieniać nieco kryteria naboru, czy zwiększać tę pulę dla samej wschodniej Ukrainy i jak dalej postępować _ - mówi prof. Lena kolarska Bobińska.

bEIRSdcn

W 2014 roku ministerstwo przygotowało sto stypendiów dla Ukraińców mieszkających na terenach objętych wojną. Z danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wynika, że Ukraińcy stanowią najliczniejszą grupę studentów zagranicznych w Polsce, aż 42 proc. W roku akademickim 2013/2014 w Polsce studiowało 15 tys. obywateli Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
Kluzik-Roskowska: Nie dam sobie wmówić, że... Minister edukacji wręczyła 23 najwyższe odznaczenia resortowe - Medale Komisji Edukacji Narodowej.
Mniej studentów zapłaci za drugi kierunek? Resort nauki chce rozszerzyć liczbę studentów na uczelniach, którzy będą zwolnieni z opłaty za drugi kierunek z 10 proc. do 20 proc.
Finansowanie nauki. Sejm zatwierdził zmianę Ustawa jest kluczowym elementem zmian jakościowych w systemie nauki, które mają służyć poprawie jakości badań naukowych i lepszemu wykorzystywaniu środków na naukę z budżetu państwa.
bEIRSdcO
KOMENTARZE
(0)