Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
epidemia wirusa ebola
10.08.2014 09:12

Ebola zabiła już blisko tysiąc osób. Prezydent przeprasza

Zapowiedziała pomoc w wysokości osiemnastu milionów dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rex Features/EAST NEWS)

Prawie tysiąc ofiar śmiertelnych, zamknięte granice i przeprosiny najwyższych władz. Kraje zachodniej Afryki nadal walczą ze śmiertelnym wirusem Ebola.

Prezydent Liberii, Ellen Johnson Sirleaf przeprosiła publicznie za to, że na wirusową chorobę Ebola zmarło wielu pracowników medycznych, którzy opiekowali się zarażonymi. Zapowiedziała pomoc w wysokości osiemnastu milionów dolarów.

Wcześniej, Gwinea zamknęła granice z Liberią i Sierra Leone; to w tych trzech krajach jest najwięcej zachorowań. Zambia nie wpuszcza ludzi przybyłych z tych państw. Nigeria dofinansowuje centra kwarantanny.

Od lutego na zachodzie Afryki na Ebolę zmarło 961 osób, według WHO w ciągu najbliższych miesięcy choroba prawdopodobnie będzie się rozprzestrzeniać.

Czytaj więcej w Money.pl
Nadzwyczajny szczyt WHO o walce z Ebolą Eksperci zastanawiają się, do jakiego stopnia choroba zagraża całemu światu.
Wirus Ebola w Warszawie? Będzie tu badany Objawami choroby, która rozwija się około 3 tygodni, są: wysoka gorączka, biegunka, wymioty.
Wirus Ebola nadal groźny w Afryce Prezydent Liberii Ellen Johnson - Sirleaf zapowiedziała wprowadzenie kar dla tych, którzy ukrywają zarażonych ludzi.
Szczepionka na Ebolę? Badania kliniczne rozpoczną się już we wrześniu w Stanach Zjednoczonych. Dopiero później trafią do Afryki.
Tagi: epidemia wirusa ebola, wirus ebola, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz