Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

E-rewolucja w urzędach? Rusza e-PUAP

0
Podziel się

Załatw urzędowe sprawy przez internet - zachęca MSWiA. Dziś rusza platforma internetowa ePUAP, która umożliwia składanie niektórych urzędowych wniosków przez internet.

E-rewolucja w urzędach? Rusza e-PUAP
(Joe Crawford/CC/Flickr)
bDIebMCZ

Osoba, która chce załatwiać swoje sprawy przez internet, musi zarejestrować w sieci specjalny elektroniczny podpis._ - Po jednorazowej weryfikacji danych w urzędzie, nie będzie trzeba się już fatygować na fizyczne spotkanie z urzędnikiem _ - przekonuje wiceminister spraw wewnętrznych Piotr Kołodziejczyk.

MSWiA przekonuje, że składanie dokumentów przez internet będzie równie bezpieczne co internetowe operacje bankowe. Złożenie każdego dokumentu będzie potwierdzane przez hasła wysyłane przez e-mail.

POSŁUCHAJ WICESZEFA MSWiA:

Do używania Profilu Zaufanego nie będą wymagane żadne dodatkowe urządzenia, wystarczy przeglądarka internetowa. Używanie ePUAPU i Profilu Zaufanego będzie bezpłatne.

bDIebMDb

Zakres spraw możliwych do realizacji drogą internetową uzależniony jest od poszczególnych urzędów, które samodzielnie udostępnią internetowe formularze.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/t25636.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/przedsiebiorcy;nie;widza;szans;na;zmniejszenie;biurokracji,29,0,811805.html) Przedsiębiorcy nie widzą szans na zmniejszenie biurokracji Biurokracja jest obecnie większa niż kilka lat temu - uważa 71 proc. pracowników małych i średnich przedsiębiorstw.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t45607.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/rybinski;mamy;o;sto;tysiecy;urzednikow;za;duzo,255,0,682751.html) Rybiński: Mamy o sto tysięcy urzędników za dużo
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/t25636.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/urzednik;zaplaci;za;blad;nawet;roczna;pensje,124,0,831356.html) Urzędnik zapłaci za błąd. Nawet roczną pensję Nowe przepisy spotykają się i zadowoleniem, i z obawami ekspertów.
bDIebMDC
kraj
wiadomości
KOMENTARZE
(0)