Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

E-papierosy w Wielkiej Brytanii. Zakaz reklam produktów tego typu

0
Podziel się:

Od 2003 roku obowiązuje zaś całkowity zakaz reklamy papierosów, również w prasie, na ulicach i w sporcie.

E-papierosy w Wielkiej Brytanii. Zakaz reklam produktów tego typu
(Nastco/iStockphoto)

Zaledwie miesiąc po zezwoleniu na reklamę e-papierosów w telewizji w Wielkiej Brytanii tamtejszy Urząd Standardów Reklamy zakazał emisji trzech reklam. Urząd otrzymał prawie 200 protestów przeciwko ich treści, w tym od Brytyjskiego Towarzystwa Medycznego.

Po długich zmaganiach prawnych producenci elektronicznych papierosów wywalczyli sobie prawo do reklamowania ich w telewizji. Było to ich wielkie zwycięstwo, bo w brytyjskiej telewizji już od 1965 roku nie wolno reklamować w telewizji żadnych wyrobów tytoniowych.

Od 2003 roku obowiązuje zaś całkowity zakaz reklamy papierosów, również w prasie, na ulicach i w sporcie, a od ponad dwóch lat nie można ich nawet otwarcie prezentować na półkach w supermarketach. Te zakazy zdjęto z e-papierosów, ale zakwestionowane reklamy złamały dwa z warunków, jakimi obwarowano układ.

Dwa wideoklipy koncentrowały się zbytnio na parze wydmuchiwanej z nosa i ust, co mogło wywoływać zbyt bliskie skojarzenia i zachęcać widzów do palenia prawdziwego tytoniu. W trzecim jeden z mężczyzn w grupie palącej e-papierosy mówi: "Paliłem normalne papierosy, ale kiedy je rzuciłem, spróbowałem tych i nawet je wolę". Urząd Standardów Reklamy uznał, że może to stanowić zachętę dla osób, które rzuciły palenie, aby przeszły na papierosy elektroniczne, choć producent bronił się, że miała to być tylko zachęta dla aktualnych palaczy.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakujące wyniki badań. E-papierosy są... Raport dla japońskiego ministerstwa zdrowia opublikował Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, a dotarła do niego agencja AFP.
E-papierosy będą zakazane? Resort ma plan Według WHO, podczas palenia elektronicznego papierosa nie jest wydychana zwykła mgła, jak często twierdzą producenci, a używanie e-papierosów poważnie zagraża osobom niepełnoletnim oraz płodom.
WHO chce zakazu palenia e-papierosów Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała raport na temat elektronicznych papierosów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)