Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dziś wyrok w sprawie Poczobuta?

0
Podziel się:

Rano - w ostatnim słowie - Poczobut powiedział, że w drodze do sądu konwojent użył wobec niego brutalnej siły. Po tym oświadczeniu proces został przerwany do popołudnia.

Dziś wyrok w sprawie Poczobuta?
(BelSHARP/GFDL/Wikipedia)
bFghunKd

Przed sądem w Grodnie trwa przerwa w rozprawie sądowej Andrzeja Poczobuta, polskiego dziennikarza i działacza oskarżonego o zniesławienie prezydenta Białorusi. Rozprawa ma charakter zamknięty. Niewykluczone, że popołudniu (start po przerwie o 13:30 naszego czasu) zapadnie wyrok.

Rano - w ostatnim słowie - Poczobut powiedział, że w drodze do sądu konwojent użył wobec niego brutalnej siły. Po tym oświadczeniu proces został przerwany do popołudnia.

Żona Andrzeja Poczobuta, Oksana powiedziała Polskiemu Radiu, że spodziewa się dziś wyroku choćby dlatego, że część grodzieńskich dziennikarzy została zatrzymana przez milicję w trakcie niedzielnej akcji milczącego protestu.

bFghunKf

POSŁUCHAJ RELACJI ŻONY POCZOBUTA:

Andrzej Poczobut jest oskarżony o zniesławienie prezydenta Białorusi w publikacjach prasowych i internetowych. Grozi mu do 3 lat kolonii karnej. Przed trafieniem do aresztu mówił Polskiemu Radiu, że jego publikacje pod adresem Aleksandra Łukaszenki były krytyczne ale nie obraźliwe.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/37/t91685.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/borys;proces;poczobuta;to;cios;w;polakow,64,0,859712.html) Borys: Proces Poczobuta to cios w Polaków Zdaniem Andżeliki Borys przebieg procesu to znęcanie się nad polską organizacją.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t142872.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/poczobut;przed;sadem;za;artykuly,242,0,852722.html) Poczobut przed sądem. Za artykuły Dziennikarz i działacz polonijny, oskarżony jest o zniesławienie prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t96308.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/michnik;dla;money;pl;nie;umiemy;zbudowac;drog;ale;zbudowalismy;demokracje,221,0,849373.html) Michnik dla Money.pl: Nie umiemy zbudować dróg, ale zbudowaliśmy demokrację Polska może być przykładem dla krajów arabskich - uważa naczelny _ Gazety Wyborczej _.
bFghunKG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)