Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sąd
01.08.2011 08:28

Dziś decyzja, czy Jaruzelski odpowie przed sądem

Sędziowie stołecznego Sądu Okręgowego zdecydują dziś, co dalej z udziałem generała Wojciecha Jaruzelskiego w procesie o stan wojenny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Barabasz/GFDL/Wikipedia)

*Sędziowie stołecznego Sądu Okręgowego zdecydują dziś, co dalej z udziałem generała Wojciecha Jaruzelskiego w procesie o stan wojenny. Rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie Wojciech Małek powiedział, że możliwe są różne warianty rozstrzygnięcia w tej sprawie. *

- _ Sąd może procedować bez udziału oskarżonego, a może też wyłączyć go do odrębnego postępowania, a w pozostałej części działać zgodnie z harmonogramem. Sąd może też postępowanie zawiesić _ - mówi Małek.

POSŁUCHAJ WOJCIECHA MAŁKA:

Przyczyną posiedzenia w sprawie dalszego udziału Jaruzelskiego w procesie jest jego zły stan zdrowia. Generał ma raka. Sędziowie dysponują opinią lekarzy, z której wynika, że generał co najmniej przez rok nie będzie mógł uczestniczyć w rozprawach sądowych.

Na początku lipca warszawski sąd zawiesił inny proces generała. Chodzi o sprawę Grudnia '70, w której Wojciech Jaruzelski odpowiada za sprawstwo kierownicze masakry robotników na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t46463.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/general;jaruzelski;lezy;w;szpitalu,233,0,744937.html) Generał Jaruzelski leży w szpitalu Generał jest na oddziale kardiologii. Nie wiadomo jaki jest jego stan i kiedy wyjdzie z kliniki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t95534.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;zada;rozliczenia;jaruzelskiego,147,0,734099.html) PiS żąda rozliczenia Jaruzelskiego Dziś mija 29. rocznica ogłoszenia stanu wojennego w Polsce.
Tagi: sąd, jaruzelski, stan wojenny, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz